Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Taszár napjainkban...  (Megtekintve 1161 alkalommal)

Nem elérhető tizsi85

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 125
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Böngésző:
  • Firefox 3.6.24 Firefox 3.6.24
Taszár napjainkban...
« Dátum: 2011. December 08. - 22:37:35 »
A mai nap egy régóta várólistás helyszínre sikerült eljutnom. Ide:

A szöveges leírás helyett egy kis képes beszámolóval, és egy-két képhez pár szavas kommentálással szállnék be a leírásokba.
Ha kérdés merül fel megpróbálok válaszolni, idézve az idegenvezetés szavait.

A leszálló fénysor maradványai:

A laktanya bejárata, ez a mai múzeum bejárata is egyben. Előzetes bejelentkezés után látogatható, jelképes összegért (100.- forint). Több épület bérbe van adva, de sajnos sok üresen, használat nélkül "csak van"...

Ezt az épületet az egykor itt állomásozó amerikaiak építették, mint templomot. Ma ez az épület rengeteg repülőgép alkatrész, műszer, rádió, ejtőernyő, ruha és megszámlálhatatlan eszköz otthona. Bent nem készítettem fényképet...

A kiállított gépek szépen festett állapotban vannak, körbejárhatóak, viszont nagyon ki vannak belezve...

A (történelmi) repteret ma egyáltalán nem használják. Az idegenvezető elmondása szerint a pálya melletti vízelvezetőből csukló vastagságú fák nőnek... Sajnos gondozója nincs, csak az idő vasfoga. Szomorú látni, hogy egy ilyen múlttal rendelkező repülőtér ilyen sorsra jut...
Ha arra jár az ember érdemes benézni, mint írtam előzetes bejelentkezés után. Akit érdekel privátban elküldöm a telefonszámot.

Taszár, 2011.12.8. Tőzsér Gábor /tizsi85/

200/1200 Sky-Watcher Dobson, Sigma 150-500, Pentax K20D

Nem elérhető Zoltán

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 377
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Böngésző:
  • Firefox 8.0 Firefox 8.0
Re:Taszár napjainkban...
« Válasz #1 Dátum: 2011. December 08. - 23:05:59 »
Szuper Gabi!
Szomorú látni ezt a lepusztult bázist!
Sky Watcher 254/1200+Soligor 1.7 telkonverter+Canon EOS 550D
http://www.flickr.com/photos/apagyizoltan/

BALAP-NARKA, MEGIK-PATAK, PITOK-NARKA, PARAK-ROMKA, ALAMU-NARKA, KEKED-NARKA

Nem elérhető PapaZulu

• Adminisztrátor
  • Total likes: 61
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Böngésző:
  • Firefox 8.0.1 Firefox 8.0.1
    • Contrailspotting.com
Re:Taszár napjainkban...
« Válasz #2 Dátum: 2011. December 10. - 17:47:45 »
Én még '92-ben, a második (és egyben utolsó) repülőnapon voltam itt. Akkor még persze nagyon is aktív volt ez a repülőtér. Jó kis nap volt - már amennyire persze emlékszem rá -, itt láttam először testközelből nyugati (katonai) gépeket. Akkor még a Patrouille Suisse is Hunterekkel nyomta, és az F111 is bőven szolgálatban volt az USAF-nál... Nem beszélve a Mig-21-esekről, a Szu-22-esekről, F-4-esekről...
Első "spotter élményem" is ide kötődik ( ;D), egy olcsó automata géppel kattogtattam el két tekercset. Az eredmény persze ma már több mint vállalhatatlan. ;D