Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: "Meztelencsigás beszámoló" - (Első próbálkozás Párizsban)  (Megtekintve 1286 alkalommal)

Nem elérhető kiskockas

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 0
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
  • Firefox 5.0 Firefox 5.0
"Meztelencsigás beszámoló" - (Első próbálkozás Párizsban)
« Dátum: 2011. Július 30. - 13:37:50 »
A cím, így ebben a formában nem igaz, én már fotóztam Párizsba, legalábbis Orly-n, és CDG-n is készítettem - engedély hiányában csak lopva - egy képet a Concorde-ról 3 éve télen, de akkor autó nélkül voltunk, és inkább városnézés volt a cél, mint a spotterkedés.
A júliusi túra apropóját az adta, hogy akkor rendezték Párizsban az idei Kutya Világkiállítást, ahová amúgy is szerettünk volna elmenni. Így alakult a dolog, hogy össze kötöttük a kellemeset a hasznossal. Mivel kocsival metünk, tudtunk létrákat vinni. A csapat többi tagja - Krisz, Bodi, és Bodi papája - repülővel jöttek.
Sajnos ottlétünk alatt az időjárás nem igazán fogadott minket a kegyeibe, Ezt nyilván ebben a kellemes kora novemberi júliusban senkinek nem kell bemutatnom. :(
Volt pár rövidebb időszak, mikor tűrhetőek voltak a fények, de azért sokkal inkább volt ez a túra a lehetőségek felmérése, és tanulópénz. Tanulópénz pl. arra, hogy engedély nélkül CDG-n próbálkozni sem érdemes a kerítés környékén, de arra is, hogy elég jó helyek vannak, brutál a forgalom, - talán változatosabb mint AMS-ban - és mindenképp megér további látogatásokat.
Nem is nagyon akarok többet dumálni, jöjjön pár kép.
Először az északi pályára hajnali érkezők. Majdnem minden hajnalban kint voltunk, gyakorlatilag egyszer voltak értékelhető fények, bár Bodi szerint akkor is csak 5/10-esek.:)

Ugyanarról a helyről első este, még a többiek érkezése előtt egy ellentétes irányú érkező:

A másik hely, ahol volt pár napsütéses óránk, az a híres párhuzamos gurulóknál volt. Asszem Dögólon ez a leghíresebb spotter pozíció a Concorde tövében, ami tömegközlekedéssel is elérhető. Itt akció fotókra nincs lehetőség, viszont az elgurulók brutál közel vannak, és akkor is erdemes felkeresni, amikor a napszak v, a használatos irány miatt a futópályák mellett esélytelen.
Még csak két képet szerkesztettem meg ízelítőnek, ha van rá igény, és az időm is engedi, lehet még folytatás:

Nem elérhető Lacus

• ATC-s felhasználó (SC)
  • Total likes: 133
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
Re:"Meztelencsigás beszámoló" - (Első próbálkozás Párizsban)
« Válasz #1 Dátum: 2011. Július 30. - 13:44:54 »
Jöjjenek a képek és a sztorik...A Gulf 330-as gyilkos...

Nem elérhető kiskockas

• ATC-s felhasználó
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
« Válasz #2 Dátum: 2011. Július 30. - 13:52:34 »
A vasárnapot Orly-nak szenteltük, egyrészt azért, mert ott nincs szükség engedélyre a fotózáshoz, másrészt, mert aznap van ott menetrend szerint Cubana Il-96, ami azért Európában sok helyen nem látható. Az időjárás aznap sem volt túl fényes, a klasszikus parkban kezdtünk, csak egy képet tennék fel ízelítőnek:

Aztán inkább úgy döntöttünk körbe járjuk a repteret, az irányt is megfordították, így alkalmunk nyílt egy gyönyörű patakpartos érkező Cubana-t lőni.
Aztán végül találtunk olyan helyet, ami tetszett, igaz szigorúan csak nagy létrával abszolválható.
Mikor véletlenül kibújt a nap a felhők közül, akkor készült pl ez:

Mivel Murphy is aktív résztvevője volt a túrának, a Cubana-ra indulóban kaptunk egy felhőt:

Elsőre ennyi, remélem a Többiek majd kiegészítik, és ha van igény, majd még én is szerkesztek. tudom, még az Ausztráliát sem fejeztem be, de az sincs elfelejtve, csak kicsit kevés a 24 órás nap a teendőkre.

Nem elérhető 1fiu79

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 366
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
« Válasz #3 Dátum: 2011. Július 30. - 14:18:21 »
Nagyon frankóóó...!
A második Francenak olyan,mint ha  segge közelebb lenne a földhöz,mint a kereke
Pentax K-r+250/1200 dobson

Nem elérhető bendeguz

• ATC-s felhasználó
  • CsaBee
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
« Válasz #4 Dátum: 2011. Július 30. - 14:19:27 »
Ezek az élménybeszámolós színfoltok a fórumon mindig nagyon kellenek, jöhet majd a folytatás, szerintem mindenki nagyon várja.

Nem elérhető GregoryK

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 33
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
« Válasz #5 Dátum: 2011. Július 30. - 14:25:26 »
Nagyon várom a folytatást! Az Air France Cargo 747 tényleg félelmetesen közel gurul!! A Cubana IL96 nemsemmi!

Nem elérhető Peti

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 9
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Böngésző:
« Válasz #6 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 12:08:31 »
De jó, párizsi beszámoló!  ;D Köszönjük a képeket kiskockás! Épp a napokban volt egy éve a 777-es, A380-as párizsi kiruccanásunk, jó visszaemlékezni, hogy itt is voltam már.  8) Menni kéne valahova!  ;D