Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Bolygók, csillagok (*)  (Megtekintve 26870 alkalommal)

Nem elérhető Zoltán

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 298
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Böngésző:
  • Firefox 46.0 Firefox 46.0
Re:Bolygók, csillagok (*)
« Válasz #465 Dátum: 2016. Május 09. - 22:18:53 »
Merkúr áthaladás. :)

Sky Watcher 254/1200+Soligor 1.7 telkonverter+Canon EOS 550D
http://www.flickr.com/photos/apagyizoltan/

BALAP-NARKA, MEGIK-PATAK, PITOK-NARKA, PARAK-ROMKA, ALAMU-NARKA, KEKED-NARKA

Nem elérhető Night Gardener

• Adminisztrátor
  • Total likes: 18
  • Gizmo
  • Böngésző:
  • Firefox 42.0 Firefox 42.0
« Válasz #466 Dátum: 2016. Május 30. - 04:05:41 »
Valaki segítsen, mit láttunk ma este (29-én Vas, 10:10 PM LT Bp) a tetőn párommal és haverral távcsővel, állványal felszerelkezve kb 10 percen át. Egy folt a nyugati égbolton. Szemmel láthatóan haladt, jobbra, azaz ÉNy-i irányba. Akkora, mint egy üstökös, de még talán nagyobb. Az üstökös hetekig látható, de legalábbis napokig, ez viszont haladt. Nem olyan lassan, mint a Hold, csillagok, sokkal gyorsabban, de mégis 10 percen át látható volt legalább. A Ny-tól ÉNy-ig tartó 90 fok felét, azaz 45 fokot kb 10 perc alatt tette meg a folt. Belenéztünk távcsővel. Hát, csillagok milliárdja volt! Mi a frász karika volt ez? A tejutat már láttam, az nagyobb sávban, fejünk felé látható, ez más volt, sokkal kisebb, de jó kis baba tenyérnyi folt az égen, pont nyugaton, olyan 45 fok magasan. Kicsit olyan hosszúkás folt volt. Belenézve távcsővel, fantasztikus látvány volt, sok-sok milliónyi csillag. És tök gyorsan ment kifelé a képből, de azért nem kellett a távcsövet hozzá igazítani, csak olyan 20 mp-enként, 30 mp-enként. Tök jól nézett ki, ahogy haladt kifelé jobbra a képből, a csillagok egyszerre mozogtak! Hívtam a csillagász kollegámat, de ő már belaudt 10-kor, így mostanáig semmi info-m. Különleges égi jelenséget nem jelezett egy csillagász honlap amit lecsekkoltam, de mégsem lehetett ez olyan mindennapos dolog, hogy ne jelezzék. Valakinek van ötlete? Egyikünk sem látott még ilyet sosem. Láttuk már milliószor az ISS-t, I. F.-eket, ez után a jelenség után átéltük a nagy zuhét, villámokat nézegettünk a távcsővel nyugaton, délen, majd keleten, láttuk pár éve az üstököst ami Londonból is látható volt, jó 10 éve, szóval annyira nem vagyunk amatőrök, de ez valami egészen más volt. Ja, és nem is ilyen fénycsóva amit néha a Duna túlpartján, vagy az M3 bevezetőnél lehet látni itt Pesten, ami a földről felmegy az égbe, jobbra-balra megy, pásztáz Ez valami egészen más volt és amiben mindannyian egyetértettünk, az volt, hogy ez bizony egy csillagászati jelenség volt, nem műhold, nem emberi dolog.

Nem elérhető Night Gardener

• Adminisztrátor
  • Total likes: 18
  • Gizmo
  • Böngésző:
  • Firefox 42.0 Firefox 42.0
« Válasz #467 Dátum: 2016. Június 01. - 13:30:07 »
Meteor törmelék áram, meteor törmelék felhő, valami ilyesmit tippel csillagász kolléga. Nem biztos, hogy bent volt a Föld légkörében. Ha együtt mozogtak, márpedig igen, akkor szerinte biztosan ez volt.

Képet viszont nem találok a neten róla, ami hasonló lenne ahhoz, amit láttunk 10-15 percen keresztül. Nem olyan volt, mint egy hullócsillag, meteor, olyat már láttunk párszor. Az egy baromi erős fény, ami végighalad az égen. Egy enyhén fényesebb folt volt ez az égen, amely folyamatosan, mint egy felhő, haladt jobbra. Távcsővel belenézve apró, fényes csillagok. Info-t sem találtam aznapra semmi jelenségről.