Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Amsterdam Schiphol, elmenyek, tapasztalatok, tippek  (Megtekintve 3837 alkalommal)

Nem elérhető Gabor

• Adminisztrátor
  • Ember
    • flickr
Amsterdam Schiphol, elmenyek, tapasztalatok, tippek
« Dátum: 2010. Szeptember 06. - 16:47:32 »
    Nyitottam egy ilyen temat. Sokan voltunk mar, tobben megyunk is meg a jovoben is.
    Osszuk meg itt a tapasztalatainkat.
    Fotopoziciok, eljarasok, szokasok egyeb tippek amikre gondoltam.
    Ezen kivul persze johetnek fotok is.

Nem elérhető Lacus

• ATC-s felhasználó (SC)
    Re:Amsterdam Schiphol, elmenyek, tapasztalatok, tippek
    « Válasz #1 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 21:01:08 »
    Csak néhány kép a fotó pozíciókról...:

Az utolsó kettő made by DKrisz...

« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 07. - 17:12:47 írta Lacus »

Nem elérhető Gabor

• Adminisztrátor
    • Ember
      • flickr
    « Válasz #2 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 18:07:05 »
    A vasarnapi tanulsagok:
    -nagyon meg kell nezni elore, hogy mi mikor jon, foleg az olyan cargos cuccok amik fontosak
    Legkozelebb inkabb mindent kinyomtatok, mint folyamatosan online figyelem, hogy mi lesz a kovetkezo.
    -baromira kell figyelni a radion a palyanyitasokat zarasokat, leginkabb mar az acc-s frekiken
    -gps-be elore be kell programozni a helyeket, bar mostanra mar szerintem odatalalunk mindenhova
    -jol at kell gondolni, hogy ki merre gurulhat, melyik palyan fog felszallni es elore elhatarozni, hogy akkor ott kell lenni a legjobb helyen.
    -ugyanez a helyzet az erkezokkel
    -legjobb, ha elore kitalalom, hogy milyet szeretnek fotozni es nem ott helyben kattintgatok ossze-vissza, ez most nagyon bejott vasarnap
    -36L induloknal ha nagy a forgalom azonnal nyitjak a 36C-t, a nyugati es deli indulok mennek a L-rol es az eszaki es keleti desztinaciok a C-rol. A center palya azert is szivas mert a W sarkon sem jonnek a gepek hanem korbeguruljak a Center palyat. Ilyenkor vagy a kapuhoz vagy az elektromos dobozhoz lehet menni.
    -06-os erkezoknel, ha beindul a forgalom azonnal nyit a 36R, ide jonnek a keleti es eszaki erkezok

Nem elérhető Lacus

• ATC-s felhasználó (SC)
    « Válasz #3 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 18:34:24 »
    Ez mind-mind igaz és betartandó aranyszabály Amszterdamban,de mégis előfordul,hogy ez az egész,amit Gabi felsorolt úgy megborul,ahogy illik.Sajnos ez a sok beton hátránya.Amíg kint voltunk láttam olyan cifrákat ahogy illik.
    Például: 36L indulók mennek,akkor ahogy Gábor is említette megy a 36C is.Ilyenkor általában 06 érkezők vannak,de ahogy nő a forgalom az észak és  kelet felől érkezőket lerántják a 36R-re is....De!Itt jön a fricska...Nem elég a 06 és a 36R az érkezőkre,még a nagyon keletről jövőket simán leengedik a 27-es betonra..Te meg ott állsz a Polderen (18R/36L) és nézed,ahogy a több száz Boeing narrow és Fokker valamint Airbus narrow felszáll az orrod előtt.Tehát,ahogy Gabi is mondta igen is meg kell előre terveznie az embernek,hogy mit akar fotózni:leszállókat vagy felszállókat.És ehhez mérten kell helyezkedni...

Persze aki először van kint mindenre lő ami csak repül,még az Easyjetekre is amire itt Ferihegyen már rá sem néz az ember.Amúgy,hogy ténylegesen elmondhasd,hogy meglőttél mindent ,az legalább 4-5 napjába kerül az embernek.És akkor sem biztos,hogy teljes a kép.Mi is szinte egy egész hetet voltunk kinn és nagyon nagyon sok gép maradt,amin revansot kell hogy vegyünk (KQ,LA,KC,PK,IR,VR,) csak hogy a nagyobbakat említsem...

Nem elérhető Mopug

• ATC-s felhasználó
    • Highlander
    « Válasz #4 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 23:07:33 »
    Jók a képek ... mint mindig, köszi Gábor! Ha ennyire trükkösek, hogy csiki-csukit játszanak a pályákkal, akkor talán érdemes lenne két-három csapattal felvonulni és lefogni a legvalószínűbb le/felszálló pályavégeket. Előzetes terv mindenképpen, mert anélkül valóban olyan az ember mint egy kezdő vadászpalánta, lő mindenre ami száll!  :D
    Igen ... ez az érem másik oldala. Ferihegy túl kicsi, nincs semmi adrenalin növelő benne, míg AMS túl nagy. Ott meg csak kapkodja a fejét az ember.

Nem elérhető Gabor

• Adminisztrátor
    • Ember
      • flickr
    « Válasz #5 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 07:44:54 »
    Hat ha valaki mas lefotozza amit en szeretnek az rajtam nem segit :-)
    A masik gond hogy vannak olyan futopalyak amik vagy nem fotozhatoak vagy csak egy bizonyos napszakban.
    De semmi gond igy legalabb mindig van ertelme visszamenni, van ujdonsag boven.

Nem elérhető Lacus

• ATC-s felhasználó (SC)
    « Válasz #6 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 08:35:18 »
    Ez igaz.
    A 18C/36C és a 09/27 a két kakukktojás Amszterdamban.Bár szerintem,mint mi a nagy Magyarok ezt is megoldjuk a következő túrán!

Bár azt az élményt nem felejtem el,amikor a Schipholweg-en mentünk a kocsival és szemben az orrunk előtt ereszkedett durván 20 méter magasan egy Malaysia 744-es a lapos napfényben a 27-re...Az brutális volt...

A másik nagy élmény,amikor mész az Etap felől a hangárok irányába a Schpholweg-en és a két nagy hangár között egyszer csak egy MD-11 segge lóg kifelé a járda fölé...Pppffff...Kész.

Nem elérhető PapaZulu

• Adminisztrátor
      • Contrailspotting.com
    « Válasz #7 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 08:58:16 »
    Bár azt az élményt nem felejtem el,amikor a Schipholweg-en mentünk a kocsival és szemben az orrunk előtt ereszkedett durván 20 méter magasan egy Malaysia 744-es a lapos napfényben a 27-re...Az brutális volt...

Ezt én sem fogom elfelejteni... Emlékszem, majd beszartunk a gyönyörtől, amikor betöltötte a szélvédőt előttünk a fák mögül balról beeső Jumbo... :P

Nem elérhető Gabor

• Adminisztrátor
    • Ember
      • flickr
    « Válasz #8 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 09:22:31 »
    Most vasarnap egy csomot dumaltam Mary Fraser-rel megint, lehet, hogy emlekeztek ra, es o mondott valami iszonyu jo helyet a 36C-re. Nem igazan ertettem, hogy hol, de valami bicikliuton kell bemenni. Majd meg pontositom ezt az infot.

Nem elérhető Gabor

• Adminisztrátor
    • Ember
      • flickr
    « Válasz #9 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 09:40:22 »
    Felraktam a scramble.nl-en is megtalalhato fotpoziciok terkepet ide:
    https://docs.google.com/fileview?id=0B4cejCMP2E1fNGE2ZTIwOGMtNDMzNi00MGEzLWFlMDYtYzQzYmEyN2QxYTc5&hl=en
    (remelem mukodik a ljnk)
    Tudom, hogy ez barmikor elerheto es semmi ujdonsag nincs benne, de igy pdf-ben talan off-line modon hordozhatobb. Esetleg telefonra vagy iPadre is fel lehet tenni es akkor mindig keznel van.

Nem elérhető PapaZulu

• Adminisztrátor
      • Contrailspotting.com
    « Válasz #10 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 09:54:53 »
    Krisznél láttam az AMS-i jeppesen térképeket (pályák, eljárások, állóhelyek, stb.), ezek vajon elérhetők valahol?

Nem elérhető Lacus

• ATC-s felhasználó (SC)
    « Válasz #11 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 12:32:08 »
    Innen le lehet tölteni a teljes AMS chartot:

https://www.yousendit.com/download/UFVxWmdnNDQ0b0EwTVE9PQ

Nem elérhető PapaZulu

• Adminisztrátor
      • Contrailspotting.com
    « Válasz #12 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 12:59:02 »
    Kösz! :)

Nem elérhető PapaZulu

• Adminisztrátor
      • Contrailspotting.com
    « Válasz #13 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 15:23:52 »
    Ez a kép hol készült pontosan? Honnan lehet eljutni ide? Azt tudom, hogy mi is fotóztuk a 06 érkezőket, de mi a kerítésen kívülről, létráról... Ez jobb helynek tűnik talán.

Nem elérhető Lacus

• ATC-s felhasználó (SC)
    « Válasz #14 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 18:19:18 »
    Szerintem ugyanonnan készült,csak az utca elejénél lehet beljebb menni...De onnan egy picikét olyan patakpartos feelingje van az egésznek...