Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Canon ujdonsagok  (Megtekintve 11981 alkalommal)

Nem elérhető Lacus

• ATC-s felhasználó (SC)
  • Total likes: 131
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
  • Firefox 3.6.17 Firefox 3.6.17
Re:Canon ujdonsagok
« Válasz #15 Dátum: 2011. Május 02. - 17:42:23 »
Először is mennyit akarsz fotózni?
Ez lenne az első kérdés...Mert....
Az 1D - 5D - 7D típusok inkább a profi és felső amatőr kategóriák gépe nagyon gyors aggyal,sokat bíró zárszerkezettel,szigetelt kezelő szervekkel kb. 150-200e expót elviselő zárral.Alacsony zajszint,nagy felbontás és gyors expó sebesség jellemzi őket(5-10f/sec)....magnézium váz...

A 10-20-30....60D típusok a félprofi- haladó amatőr kategória,szintén szigetelt kezelő szervekkel kb.100e expót kibíró zárral,5-6 f/sec sorozatkép sebesség,közepes felbontású kép (10-18MP)...magnézium váz,kivéve a 60D,az egy kakukk tojás...

A 300-350-400-450-......600D sorozatszámú gépek az amatőr és kezdő fotósok gépe.Itt már nincsenek szigetelve a kezelő szervek,a zárak csak kb.30-50e expóra vannak méretezve,természetesen már szintén elég jó felbontással és érzékenységgel rendelkeznek.Az előbbiekhez  képest kisebb vázméretet kapnak,rosszabb fogású műanyagot.

Az 1000 - 1100D a belépő kategóriát jelenti a Canonnál,lebutított agy,kevés fókusz pont,aránylag elfogadható felbontás és érzékenység...

Aki most ismerkedik a DSLR rejtelmeivel és amondó vagyok,hogy ne az 1000-es szériával kezdje,hanem az 500/550-sel,mert a belépő szintűt hamar kinövi,mind tudásban,mind minőségben...Egy 550D-vel már simán el lehet évekig tökölni,mire az ember kihasználja minden tudását és feljebb lép  a 2 számjegyűek felé...Én már 6 éve nyüstölöm a 350D-met,csak még az anyagiak nem engedték meg,hogy feljebb lépjek,de kb. 3 év kellett,hogy kiismerjem teljesen ... :P

A 100-400-as obi egy kurva jó üveg...gyors, éles,szép rajzolatú és nem utolsó sorban nagyon jó a 400-as vége repnapokon...is...csak így röviden...

Tehát ha nagyon nagy igényű vagy és nem számít az ár akkor 7D-100-400,ha vékonyabb a tarisznya,akkor elég az 550D is...

De az obit rá tudod rakni bármelyik EOS sorozatú gépre,de az akcióhoz kell a zársebesség,az meg a 40-50-60D-től indul meg...

Nem elérhető Lacus

• ATC-s felhasználó (SC)
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
« Válasz #16 Dátum: 2011. Május 02. - 17:54:55 »
Az EF-S jelű optikákat a Canon az APS-C szenzorokhoz fejlesztették ki,hogy a kisebb szenzorméretű gépeken közelebb hozzák a szenzorhoz a lencse végét ezáltal a széleslátókat kisebb gyújtótávolsággal látták el,hogy megfeleljenek a Full Frames változatok (EF) gyújtótávjának...Az APS-C szenzorok 1,6-os szorzóval dolgoznak,ami annyit jelent hogy egy 100-400-as obi egy 550D gépen 160-640-nek felel meg...Ami nem rossz repülő fotózáskor :P...

A gariról:

Az EU garit elfogadja a Camera Kft.----AZ egyéb garikat (USA) nem...

Nem elérhető Gabor

• Adminisztrátor
  • Total likes: 0
  • Ember
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
    • flickr
« Válasz #17 Dátum: 2011. Május 03. - 10:16:37 »
>Miért cserélik le az emberek 10-50ezer exponál a gépeiket?

Mert ennyit fotoznak 1-2-3 ev alatt es ennyi ido utan mindenkeppen uj vazat szeretnenek venni.
Nekem 40D-m volt, nem kimeltem es semmi baja nem volt. Most ugyanez a helyzet az 5D-vel sokat hasznalom. Nyugodtan gondolkozhatsz szerintem egy komolyabb de hasznalt vazon is, pl egy 50D ilyen szempontbol nem lenne rossz vasar.

A 100-400 nekem nagyon tetszik, sok rosszatt hallottam rola es nem is vartam sokat foleg nem 300mm felett, de nagyon kellemes csalodas volt. Pedig full frame szenzoron hasznalom. Masik lehetoseg ebben a kategoriaban egy 300mm f4 es esetleg ehhez egy 1.4 extender, kepminosegben szerintem jobb, de kevesbe rugalmasan hasznalhato a zoom hianya miatt.

>Állítólag jobb objektívek csak sokkal drágábban vannak, más rendszerekez pedig nincs hasonló minőségi objektív.

Ez pontosan igy van. Hiaba jok a Pentax, Sony vagy Nikon vazak ha az objektivvalasztek lekorlatoz.

Nem elérhető GRAFI

• ATC-s felhasználó
  • Play Like A Champion Today
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
  • Firefox 4.0 Firefox 4.0
    • Pencil Of Nature
« Válasz #18 Dátum: 2011. Május 03. - 12:17:59 »

>Állítólag jobb objektívek csak sokkal drágábban vannak, más rendszerekez pedig nincs hasonló minőségi objektív.

Ez pontosan igy van. Hiaba jok a Pentax, Sony vagy Nikon vazak ha az objektivvalasztek lekorlatoz.

Nikonban milyen választék korlátoz??

Nem elérhető Lacus

• ATC-s felhasználó (SC)
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
« Válasz #19 Dátum: 2011. Május 03. - 15:17:04 »
Szerintem a Nikonnak is megvan az objektív parkja,csak egy lépcsővel drágábbak mint a Canon...Meg a váz is.......Na jó,a gépek is jobbak,,,kevesebb zaj dinamikusabb színek............De azt használják csak a természet fotósok és kész....A technikai fotósok 10-ből 9 Canont használ,mert gyorsabb az AF-je mint a Nikoné... :P :P :P

Nem elérhető Gabor

• Adminisztrátor
  • Ember
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
    • flickr
« Válasz #20 Dátum: 2011. Május 03. - 15:23:23 »
Nekem sokaig Nikon gepem volt, ketto is. Foleg azert valtottam mert a Nikonnal nem tudtam objektiv szinten tovabb lepni. Illetve tudtam volna, ha egy vesemet eladom.
Volt egy 80-400-as telem ami jo volt, de a 100-400-as sokkal gyorsabban fokuszal, sajnos a Nikon nem AF-S, es ez nalam szamitott. A kovetkezo lepcsofok a 200-400 volt. Sajnos ezt meg most sem tudnam megvenni.
Nagyon szerettem volna egy 70-200-as kategoriaju obit is, de a Nikonnal csak a f2,8-ast talaltam amit nem tudtam megfizetni. Ugyanez az obi akkor a Canonnal tobbszaz euroval volt olcsobb es a Canonnak van IS nelkuli es f4-es verzioja is.
Ha mostani szintemen a vazakat nezem akkor is bajban lennek mert nem talalom a D700-at annyira jonak mint az 5D mark II-t.

Egyebkent azon a velemenyen vagyok hogy nem a technika szamit, minden geppel lehet szar fotokat is gyartani es jokat is. Szerintem tokmindegy mi van egy fotos kezeben/taskajaban.

Nem elérhető Gabor

• Adminisztrátor
  • Ember
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
    • flickr
« Válasz #21 Dátum: 2011. Május 03. - 15:24:53 »
Seawolf-nak meg azt akartam irni, hogy a nagy tarcsa egyes Canon gepek hatuljan nagyon megeri, hogy egy olyan kategoriat valassz amin ez a funkcio elerheto.

Nem elérhető GRAFI

• ATC-s felhasználó
  • Play Like A Champion Today
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
  • Firefox 4.0 Firefox 4.0
    • Pencil Of Nature
« Válasz #22 Dátum: 2011. Május 03. - 17:12:42 »
Feladom. :D Parttalan vita kezdődne ismét. Csak két dolgot jegyeznék meg halkan:
Gábor: 80-200/2.8
Lacus: az AF-re vonatkozó rész már 3-4 éve rég nem igaz. A Nikon nemhogy beérte, de le is hagyta a Canont

Nem elérhető Lacus

• ATC-s felhasználó (SC)
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
« Válasz #23 Dátum: 2011. Május 03. - 17:23:53 »
Ha lehagyta,akkor miért nem látok  sport eseményen fekete csöveket fehér helyett???

És miért csak EOS 1D-t használnak a világ fotó riporterei???

100 riporterből 95-nél Canont látok...Ha annyira rossz volna,szerintem a média cégek,a világ legnagyobb hír centrumainak fotó riporterei,akik ugye a híreket generálják,szerintem elég szép cikkeket írnának a Canon gyengeségeiről...Nem beszélve,ha egy jeles eseményről tudósítanak és ott adja meg magát gép,biztos földhöz b@szná és másnap főoldalas cikk volna arról,hogy senki ne vegyen Canont...

Az én véleményem az,hogy a Nikon amolyan Mercédeszes luxus kurva,a Canon meg Ford Transitos igásló,melós....

Nem elérhető Gabor

• Adminisztrátor
  • Ember
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Böngésző:
  • Firefox 4.0.1 Firefox 4.0.1
    • flickr
« Válasz #24 Dátum: 2011. Május 03. - 17:55:32 »
Feladom. :D Parttalan vita kezdődne ismét. Csak két dolgot jegyeznék meg halkan:
Gábor: 80-200/2.8
Lacus: az AF-re vonatkozó rész már 3-4 éve rég nem igaz. A Nikon nemhogy beérte, de le is hagyta a Canont

A vilagon en utalok a legjobban a termekek ararol beszelni. Nem azt mondtam, hogy nincs hanem hogy en a Nikon arszinvonalat nem tudtam megfizetni. Emelett ugy gondoltam, hogy a Canon csucskategoria sem lehet rossz, lasd Lacus magyarazatat, viszont nekem a Canon vonal mar megfizethetobb.
Igen van 80-200 is, sokat volt nalam kolcson ilyen is, kokorszaki AF sebesseg es nincs IS. Ugyanaz a helyzet mint a 100-400 vs 80-400 vonalon.
Nem azt mondom, hogy szar a Nikon, te mondod hogy szar a Canon :-D

Nem elérhető Lacus

• ATC-s felhasználó (SC)
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
« Válasz #25 Dátum: 2011. Május 03. - 19:12:54 »
 ;D ;D ;D ;D

A verseny eldőlt. De azért köszönjük meg a kitartást a nikonosoknak is, derekasan küzdöttek.

Nem elérhető Lacus

• ATC-s felhasználó (SC)
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
« Válasz #26 Dátum: 2011. Május 03. - 19:20:19 »

Nem elérhető 1fiu79

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 366
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
« Válasz #27 Dátum: 2011. Május 03. - 20:47:34 »
Lehet egy canont is vennem kell... :)
Pentax K-r+250/1200 dobson

Nem elérhető 1fiu79

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 366
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
« Válasz #28 Dátum: 2011. Május 04. - 18:10:44 »
Szűkült a kör,és nem akarom a kinézett típusokat külön-külön fórumokba írni.Elsődlegesen az árakat néztem,hogy mi fér bele a keretbe ami nálam 150.000 ft-ot jelent.A pixinfo segítségével elemeztem a gépeket,és lehet megkérdőjelezném,hogy a monitorom rendelkezik-e zajszűrővel.Könnyesre olvastam a szemem.De az is lehet ,hogy rég múltam 18.Lényeg:

Pentax K-r 18-55 KIT
Nikon D3100 18-55 VR KIT
Canon EOS 500D 18-55 IS KIT

Itt szerepel egy olcsóbb is,de lehet üti bármelyik fenti gép:

Canon EOS1000D 18-55

És ha azt mondjátok,hogy erőltessem meg magam még egy kicsit inkább:

Canon EOS 550D 18-55 IS KIT

(Pentax K-r 18-55)

Laikusan én az adatok alapján tudtam tájékozódni,átvizsgálva az A300-hoz képest.
Mit miért érdemes meg vagy nem venni...
Pentax K-r+250/1200 dobson

Nem elérhető Gabor

• Adminisztrátor
  • Ember
  • Mac OS X 10.6.7 Mac OS X 10.6.7
  • Böngésző:
  • Safari 5.0.5 Safari 5.0.5
    • flickr
« Válasz #29 Dátum: 2011. Május 04. - 18:13:57 »
Sokat segitene ha tudnank, hogy miert szeretnel uj gepet.