Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Canon ujdonsagok  (Megtekintve 11751 alkalommal)

Nem elérhető Gabor

Canon ujdonsagok
« Dátum: 2010. Augusztus 26. - 10:25:52 »
Vegre bejelentette a Canon is a varva vart ujdonsagokat!

Uj vaz:
Canon EOS 60D
Mielott barmit is elarulok, ez nem az 50D utodja es nem is a jol ismer x0D vonal uj darabja, hanem egy uj also kozepkategorias vaz.

A legnagyobb ujdonsag a kihajthato LCD.
Sok tulajdonsagaban visszalepes a korabbi x0D vonaltol ezert is irtam amit fent irtam.
pl:
muanyag vaz
CF helyett SD kartya

Inkabb egy komolyabb 550D-nek lehet nevezni, aki az x0D vonalat szeretne tovabbfejleszteni az vegyen 7D-t!

18 MP
Full HD filmkeszites
DIGIC 4 processzor
ISO 100-6400, H:12800
5.3fps
9 pontos AF, ugyanaz mint az 50D-ben volt

Nem elérhető Gabor

Re:Canon ujdonsagok
« Válasz #1 Dátum: 2010. Október 30. - 14:20:02 »
Jovore varhato a nepszeru 100-400-as feljavitott valtozata. Ennel tobbet sajnos nem tudni.

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #2 Dátum: 2010. November 17. - 09:07:13 »
Egy érdekes kompakt: http://www.technet.hu/teszt/20101117/zoom-agyu_a_canontol_sx30_is/
(A tesztvideók sem rosszak... ;))

A tesztképeken viszont látszik, hogy nem egy DSLR. De azért nem rossz...

Nem elérhető Lacus

« Válasz #3 Dátum: 2010. November 17. - 11:47:42 »
Másod,vagy harmad gépnek simán!...

Nem elérhető t04cdb

« Válasz #4 Dátum: 2010. November 19. - 10:54:09 »
Egy érdekes kompakt: http://www.technet.hu/teszt/20101117/zoom-agyu_a_canontol_sx30_is/
(A tesztvideók sem rosszak... ;))

A tesztképeken viszont látszik, hogy nem egy DSLR. De azért nem rossz...

A tesztképek azért az átlag kompaktoknál is zajosabbak szerintem.  ::)
Panasonic Fz8 + 1,7x-es teleconverter(Tcon-17)

Nem elérhető GRAFI

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 0
  • Play Like A Champion Today
    • Pencil Of Nature
« Válasz #5 Dátum: 2010. November 19. - 13:54:58 »
Bár engem már így is elkönyveltetek Canon-gyűlölőként (pedig kompaktban Canonom van), de szerintem is kifejezetten szarok a tesztképek.
Azon túl, hogy zajos, nagyon durva a kromatikus aberráció még a kép közepén is. Egyszerűen el kell fogadni, hogy ekkora zoomot nem lehet csinálni kompromisszumok nélkül. Ráadásul itt nem kevés kompromisszum van a képek alapján.
A minőség radásul az egyik fele a dolognak, a másik a használhatóság. Nincs az az ember, aki egy ilyet meg tudna tartani rendesen. A kijelzőt bámulva egyháromszoros zoomos gépet sem tudnak sokan kitartani már 1/125 nél sem....

Nem elérhető Night Gardener

« Válasz #6 Dátum: 2010. November 19. - 16:47:19 »
Ezek a tesztképek tényleg ütősen gagyik. :o

Nem elérhető Lacus

« Válasz #7 Dátum: 2010. November 19. - 20:37:21 »
Én személy szerint nem sok CA-t láttam a képeken,de zajból annál többet...Kompaktól,kicsi szenzorral szerintem túl sokat ne várjon az ember.Ez arra jó,hogy 10X15-ös papír képeket csináljon az ember és ne nézegesse nagy méretben a monitoron és kész...

Nem elérhető GRAFI

• ATC-s felhasználó
  • Play Like A Champion Today
    • Pencil Of Nature
« Válasz #8 Dátum: 2010. November 19. - 23:03:33 »
Én személy szerint nem sok CA-t láttam a képeken,de zajból annál többet...

Ajánlom figyelmedbe a 4es képet. Még csak 100%ra sem kell tenni, kicsiben is ordít

Nem elérhető Lacus

« Válasz #9 Dátum: 2010. November 20. - 08:13:20 »
Elenyésző,hogy a W jobb és bal száránál látható,de egyes DSLR obiknál még ennél nagyobbakat is láttam...Feldolgozva szerintem simán el lehet tüntetni nem beszélve normális rekeszeléssel...

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #10 Dátum: 2011. Február 07. - 08:36:44 »
500 és 600 mm-es Canon objektívek...
És a 200-400-as sem lehet gyenge beépített 1,4X-es telekonverterrel...

http://pixinfo.com/hirek/2011-02-07_273187

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #11 Dátum: 2011. Február 07. - 08:40:00 »
Új belépő kategóriás vázak: EOS-1100D, és EOS 600D.

És amikor a Canon "tanul" valamit a Pentaxtól: piros váz... ;D

http://pixinfo.com/hirek/2011-02-07_273185

Nem elérhető Gabor

« Válasz #12 Dátum: 2011. Február 07. - 10:17:29 »
Vannak itt izgalmas ujdonsagok boven. Uj vakukat is bejelentettek meg egy csomo kompakt gepet.
Sajnos a canon ujdonsagai az elmult evekben a megfizethetetlen tendenciat mutatjak.

Nem elérhető seawolf

• *
  • Windows XP Windows XP
  • Böngésző:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
« Válasz #13 Dátum: 2011. Május 02. - 01:16:09 »
Összeolvastam mindenhol mindenfélét, de nem tudok dönteni, így inkább kérdezek még:
Repülő vadászgépek fotózásához keresem a megfelelő vázat és objektívet.

Ahogy külföldön láttam, a többség a Canon 100-400 IS USM objektívet használja erre a célra (~380 ezer Ft egy új). Nekem is ezt ajánlották. Állítólag jobb objektívek csak sokkal drágábban vannak, más rendszerekez pedig nincs hasonló
minőségi objektív. Ehhez viszont Canon váz kell. Az 1D, 5D drága. 7D sokkal drágább, mint amennyivel a 60D-nél többet tud. (Kérdés hogy nekem szükségem van-e arra, amivel többet tud?). 50D/500D/550D helyett pedig a 60D/600D-t ajánlják. Így a kérdés az hogy a 60D vagy a 600D a megfelelőbb erre a célra? A két gép között alig van különbség. Talán a gyorsabb sorozatfelvétel miatt jobb a feledatra a 60D. Szerintetek? 

A 60D/600D-vel milyen tapasztalataitok vannak? Viszonlag új típusok, lehet-e már tudni valami típushíbáról esetleg?

Miért cserélik le az emberek 10-50ezer exponál a gépeiket? Ez felett nagyobb valószínűségggel romlanak el? Vagy így még harmad-/féláron el tudják adni és nem várják meg még teljesen elveszti az értékét? Vagy ha kijön egy újabb típus akkor lecseréli?

A kit objektívek "S"-esek vagy még annál is gyengébbek?

A Canon garancia hogy működik? Oda kell visszavinnem, ahol vettem? Így nem éri meg külföldön venni, csak ha rendszeresen járok ott?

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos60D/
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos600d/
http://www.canon.hu/for_home/compare_products/loadcomparator.asp?prod=5170B001AA;4460B007AA;3814B006AA;&lang=HU&country=HU&dir=/for_home/product_finder/cameras/digital_slr/

Köszönöm a segítséget. 

Nem elérhető Ratcustom

• ATC-s felhasználó
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Böngésző:
  • Firefox 3.6.17 Firefox 3.6.17
« Válasz #14 Dátum: 2011. Május 02. - 02:37:26 »
Bár még nem volt DSLR-em sem, azért megpróbálok válaszolni. Jól körbejártam most a témát, és pár nap múlva én is Canon (550D) használó leszek. :)
A Canon 100-400 szerintem egy nagyon jó objektív, erre a célra tényleg nincsen nagyon jobb ennyiért.
Az 50D-t már nem is gyártják, bár jó gép, de így mindenhol csak túlárazottan árulják, szerintem így nem éri meg. Az 500D és 550D között lévő különbségek szerintem megérik azt a +20e-t. (15,5MP helyett 18MP-es szenzor ami még kevésbé zajos is, 35 fénymérési zóna helyett 63, újabb Digic IV képfeldolgozó, kiégett terület mutatása, videózás közbeni fényképezés, 920ezer pixeles kijelző helyett 1040, 3,4 fps-es sorozatkép helyett 3,7, tud 50 fps-es és FullHD videót 24/25 fps-el, jobb aksi). A 600D viszont nem éri meg a +30e-t. (amivel többet tud: kihajtható LCD, vez. nélküli vakuvezérlés, zenés diavetítés, videó alá zenét lehet berakni, automatikus témamód felismerés, kreatív effektusok, digitális zoom videóban)
A 60D határeset, de lehet mégis azt venném ha lenn rá pénz. Legnagyobb előnye, hogy már a "komoly" Canon-ok külsejét kapta, így azért könnyebb a kezelése mivel jobb a fogása, van státusz LCD felül és hátul forgótárcsa. A gyorsabb sorozatfelvétel is jól jöhet, van 1/8000mp-es záridő, kihajtható LCD, vez. nélküli vakuvezérlés és időjárás állóság.
A 7D még robosztusabb, van gyorsabb sorozatfelvétel, és 19 pontos AF rendszer, a 9 helyett, ami azért szintén jól jöhet sokszor.
Ezek a gépek már talán vannak olyan komolyak, hogy típushiba nincsen nagyon, vagy csak én nem hallottam róla. Persze gyári hibás darabot kifoghatsz, de az még garancia alatt kiderül és akkor ingyenesen javítják/cserélik. A külföldön vásárolt géppel garancia ügyben nem tudom mi a helyzet. (Bár mintha egyszer olvastam volna, hogy az EU garancia mindenhol működik, csak Mo.-n nem, de ebben nem vagyok biztos.) A magyar gépeket meg a Camera Kft javítja, amiről sokaknak nincs jó véleménye, de úgy gondolom egy szervizről senkinek sincs jó véleménye, már bosszúság ha oda kell vinni. :)
Nem tudok Canon objektíveknél ilyen S kategóriáról, de a kit objektívek nem a legjobbak egyik márkánál se, ez tény, de azért némelyik megfelel a célra. Bár kit objektív/objektívek árán én mást vennék.
Canon 550D + MTO 11CA
airliners.net