Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: London 2010. augusztus  (Megtekintve 1673 alkalommal)

Nem elérhető b21

London 2010. augusztus
« Dátum: 2010. Augusztus 11. - 22:37:02 »
Augusztus 5-én életemben először repülőre ültem, ami fel is szállt. Első utam LTN-re vezetett. Reggel 6.07-kor indultunk a BUD-ról WZZ járatával. Ahogy többen is ajánlottátok a távcső végig velem utazott a poggyásztartóban. A csomagvizsgálaton külön kiraktam. A monitort néző csaj eléggé megdöbbent, de a másik kolléga mondta, hogy " csak távcső"...  ;D
Odafelé a HA-LPR-rel mentünk, pilótánk Gábor volt. Az idő a felhők felett is és alatta is tiszta volt. Egy-egy felhők közötti lyukakon tisztán látszottak a települések, autópályák, majd a tenger és a hajók. A gépből való kiszállás után 12 Celsius fok fogadott. Lutonon láttam egy felszálló Ryanair-t az egyik winglet-je hiányzott, hogy lehet ez?  :o
Ahogy Mopug is írta valóban amerre az ember néz repülőt lát London felett.
Minden nap a cipőmmel együtt vettem magamhoz a távcsővet. A repülők tényleg a város felett kanyarodnak a leszálláshoz. Már az első nap kimentem az LHR-re. Az első utam az 1,2,3-as terminálokhoz vezetett (erre vannak, ha jól emlékszem az Emiratesek, Air Canadák stb.). Sajna sehol sem találtam teraszt, így egy közeli parkolóház tetejére mentem fel. Volt ott egy őr, egy szót sem szólt. Mire elővettem a csővet és a fényképezőt erre szolgálatba helyezte magát (de, egy fotót akkor is csináltam!);D Mondtam neki, jó-jó nem fotózom, de legalább hadd távcsővezzek, erre sem volt hajlandó. Kérdeztem, merre vannak akkor olyan helyek ahol büntetlenül lehet nézelődni. Közölte, hogy nem tudja, csak azt, hogy itt nem.  >:(
Erre visszametróztam a Hatton Cross nevű állomásra. Ott az autóút felett mennek a leszálló gépek. Találtam is egy jó helyet a 27L pálya előtt, egy nagy parkolóban. Itt már nagyon közel szálltak le a gépek, csak szembenapos volt, szerencsére kezdett befelhősödni. A felszállások a 27R-ről ment. A felszálló gépeket, csak messziről láttam. Kb. 15 perc telt el megjelent egy biztonságis autó (sehol egy kiírás vagy tiltó tábla) és ő sem engedte az ottlevést. De mondta, hogy az autóút mellett lehet nézegelődni. Így biztonságossá tették a repülőteret, tőlem...  ;D
Így kénytelen-kelletlen átsétáltam a metróval szembe. Ott volt egy távcsőves idősebb ember, gondoltam itt már ok lesz minden, úgy is lett. A pasasnak volt egy kis könyve abból nézegetett ki adatokat. Ő egy angol spotter oldal tagja, hogy melyiké arra nem emlékszem, de felírtam, majd megnézem. Leírtam neki a mi oldalunk címét, mondtam, hogy ott még áthaladós fotók is vannak.
Az ott töltött 5 nap alatt a következő légitársaságok gépeit láttam: Bmi, British Airways, Qantas, Air New Zealand, Qatar, Air Canada, ANA, Malaysia, Virgin, Air France, Swiss, Singapore, Emirates.
Kedden a délutáni WZZ géppel jöttem haza, pilótánk Attila volt.
A tranzitban vártuk a kiírást, hogy melyik kapuhoz kell menni, egyszer csak megszólalt a tűzjelző és mindenkinek ki kellett mennie a legközelebbi kijárathoz. Még a  boltok rácsait lezárták. Érdekes volt látni, hogy senki sem segítette a tömeg haladását esetleg irányítással. :o
Egy ott dolgozó rádiójából hallottam, hogy feltételezhetően számítógépes hiba volt.
A felszállás előtt a pilóta elnézést kért a közel egy órás késés miatt, mert a géppel egy kis gond is akadt, de a luton-i szerelők kijavítottak. Erre a hírre mindenki plusz 20 centit húzott a biztonsági övén.
Ígértem, hogy teszek fel képeket, bár a minőségük nem jó, de talán így is kivehetőek a gépek. Ja, a felhők szerelmeseinek is csináltam pár képet.
Íme a képek:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 27. - 08:14:49 írta b21 »

Nem elérhető kha773

Re: London 2010. augusztus
« Válasz #1 Dátum: 2010. Augusztus 11. - 22:47:17 »
Köszönjük a beszámolót! ;) Várjuk a képeket! :)
200/1200 dobson+NIKON D80+Nikon 1,7TC.

Nem elérhető b21

Re: London 2010. augusztus
« Válasz #2 Dátum: 2010. Augusztus 11. - 22:55:35 »

« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 12. - 08:36:42 írta b21 »

Nem elérhető Shortstop

Re:London 2010. augusztus
« Válasz #3 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 17:06:27 »
Qantas + Air NZ képekért jár a csillagos ötös :)

Nem elérhető b21

« Válasz #4 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 07:35:21 »
Köszönöm! A hozzászólásodért is jár!  ;) ;D

Nem elérhető BJani

« Válasz #5 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 22:33:56 »
Az első repülés nagy élmény, soha meg nem ismételhető, úgyhogy jól vésd az emlékezetedbe.  :)

Egyébként jó kis túra lehetett. Londonnal az egyetlen baj csak az, hogy drága város. :(
Na jó, még a klíma lehetne kicsit naposabb...
Látom elkaptad az AF 380-ast is.

Nem elérhető b21

« Válasz #6 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 07:38:47 »
Igen, valóban drága, de megérte!
Minden repülő tárgyra lőttem amit megláttam!  ;D
Az időjárással nem volt gond, pont kiránduló idő volt. De, sajnos a felhőalap alacsony volt, így egy-egy lyukon tudtam csak fotózni.

Nem elérhető Shortstop

« Válasz #7 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 15:12:50 »
Első repülés naná, hogy nagy élmény.
-Bár nekem tíz éves koromban volt sok mindenre nem emlékszem, azonban pár éve fél évig ingáztam kéthetente LHBP-EGGW között. Lutoni repteret nagyon-nagyon szeretem azóta. Akkor sem voltam még annyira repülés rajongó mint most, viszont valami kezdett kibontakozni. Azóta nem utaztam gépen. Szimulátorban viszont már nagyon sok repült órám van  8)