Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Rodosz Diagoras (LGRP/RHO)  (Megtekintve 5271 alkalommal)

Nem elérhető Gabor

Re: Rodosz Diagoras (LGRP/RHO)
« Válasz #30 Dátum: 2010. Július 11. - 13:26:48 »
A finn 757 is jo fogas meg sztem. Ezeket leginkabb az ilyen nyaralos helyeken lehet elcsipni mar csak.

Nem elérhető GregoryK

« Válasz #31 Dátum: 2010. Július 11. - 14:29:58 »
Köszi a fotókat és a beszámolót! Nagyon tetszik az esti repülés közben készített városról a fotó, a két TU-154, főleg a felszállós fotók, a Zapolarye pedig nemsemmi  :)! És nagyon tetszik még a felszálló Hamburg International, jól mutat a háttérrel együtt (kár azért a drótért), az esti Corsair B747, a naplementés leszálló EasyJet (2. kép), az arany LOT, Air Bucharest gép festése meg a TRANSAERO jumbók (főleg a közel gurulós fotók)! Az ex. Miami Air-es Arke-t én is figyelem, de eddig mindig felhőben ment erre.
Megkérdezhetem, hogy milyen szűrőt használsz?

Nem elérhető defekto

« Válasz #32 Dátum: 2010. Július 11. - 15:11:08 »
Köszi a fotókat és a beszámolót! Nagyon tetszik az esti repülés közben készített városról a fotó, a két TU-154, főleg a felszállós fotók, a Zapolarye pedig nemsemmi  :)! És nagyon tetszik még a felszálló Hamburg International, jól mutat a háttérrel együtt (kár azért a drótért), az esti Corsair B747, a naplementés leszálló EasyJet (2. kép), az arany LOT, Air Bucharest gép festése meg a TRANSAERO jumbók (főleg a közel gurulós fotók)! Az ex. Miami Air-es Arke-t én is figyelem, de eddig mindig felhőben ment erre.
Megkérdezhetem, hogy milyen szűrőt használsz?

Szia, örülök, hogy ennyi kép elnyerte a tetszésed. Szűrőt egyedül egy uv-t a frontlencse védelmére. Utólag ps-al igazítottam fehéret-feketét, néhol shadow-highlight-al (tehát semmi maszkolás vagy hasonló). Valamint csak az utolsó 2 postnyi fotót csináltam itthon a normális monitoron, a többit a laptopon, amiről bizony kiderült, igencsak színtelen, ezért lettek a képek olyan túlszínezettek, amilyenek (nekem nem tetszenek, de ha lesz kedvem, lehet megcsinálom újra őket). A miami air-es arke-t AdamS tanácsára elküldtem a skylinernek is, örömmel fogadták. Sajnos nemúgy az a.net-nél, ahol a qatar-os képeket mindenféle hülye indokkal visszadobták 3 hét után.

Nem elérhető b21

« Válasz #33 Dátum: 2010. Július 11. - 21:01:00 »
A Transavia 737-es függőleges vezérsíkjánál jonn és bal oldalon mik azok a kis "pöckök"?
Néha-néha szoktam még látni 757-es Finnairt, a HEL-Málta járatot szokta repülni!

Nem elérhető GregoryK

« Válasz #34 Dátum: 2010. Július 12. - 00:36:12 »
A miami air-es arke-t AdamS tanácsára elküldtem a skylinernek is, örömmel fogadták. Sajnos nemúgy az a.net-nél, ahol a qatar-os képeket mindenféle hülye indokkal visszadobták 3 hét után.
Próbálkozz :)! Jók ezek a fotók!

Nem elérhető defekto

« Válasz #35 Dátum: 2010. Július 13. - 10:09:53 »
Próbálkozz :)! Jók ezek a fotók!

Köszönöm. Valamint köszönöm mindenkinek, aki elolvasta, megnézte ezt a topikot;)

Nem elérhető Night Gardener

« Válasz #36 Dátum: 2010. Július 13. - 16:26:54 »
Nagyon köszönjük, igazán élmény volt olvasni a sorokat és megnézni a képeket. Pol haverom nevében is mondhatom ezt, neki is nagyon tetszett minden, csak ő read-only módban van köztünk.