Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Te melyiket valasztanad?  (Megtekintve 9798 alkalommal)

Nem elérhető bodalaci

Re:Te melyiket valasztanad?
« Válasz #30 Dátum: 2010. Március 03. - 18:07:46 »
az "egész raktárat"  ;)

Nem elérhető Sirály

« Válasz #31 Dátum: 2010. Március 03. - 18:19:47 »
A vám nem "sok",max. asszem 10% lehet a vételár összegének(feltéve,ha meg lehet oldani,hogy mekkora összeg kerüljön a számlára ;D).De a vastagabb az ÁFA.Azt fizetni kell ha kell-ha nem...

Na várjál, akkor ez a 2400USD ez netto ár? Azaz az amerikai embernek is még erre rájön az ÁFA?
A magyar ár gondolom bruttó.

Ha viszont a 2400 az bruttó ár, akkor viszont tényleg megéri csak ezért kimenni és megvenni. Szerintem a kutya sem veszi észre, ha hazahozol egy ilyet a nyakadban.  :-X

egyvalamire vigyázz!!!!!!!!!!!!! a cimbim óceánjáró hajón dolgozott  fotósként és mikor lejárt a küldetése akkor bement a boltba és megvette a fasza  obiját,majd felült a göbzire és hazaviharzott,eztán ferihegyen megtörtént amire nem számított ,nyakában a géppel meg kezében a poggyásszal a vámosok behívták és átvizsgálásnál megtalálták az obi  számláját és dobozát,mivel nemjelentette mint vámárut,ezért a vámosok feljelentették és kis hijján majdnem lecsukták
kifizettették vele a vámot + egy rakás büntetést és igy az obi drágább lett mint ha itthon vette volna

Nem elérhető Lacus

« Válasz #32 Dátum: 2010. Március 03. - 19:23:00 »
Nem rosszból mondom,de elég idióta barátod van.

Én mint "fotós" az optikát vásárlom meg,nem a dobozt.Namármost,ha a technikát kipróbálom az üzletben és hibátlanul működik legalább pár napig használom,ha nincs hiba kidobom a dobozát,cucc be a fotós tatyóba és kész.Minek kell hazahozni a dobozt.Persze,hogy szemet szúr a vámosoknak.Vagy arra megy a játék,hogy itthon picivel drágábban lehet eladni dobozzal együtt?

Én úgyis csak saját részre venném,azt meg így csinálnám.Nem kell nekem a doboz,csak a gyári irha tok,az meg elvigyorog a táskában.Ha jól tudom kifelé menet nem írják össze tételesen mi van a táskában...Egy obival vagy vázzal több vagy kevesebb tök mindegy...Ha meg beszarik a cucc,akkor meg úgyis b@szhatod a papírjaidat is,Camera kft-ben (canon) úgysem fogadják el az USA garit,vagy visszaugrasz vele USA-ba?

Nem elérhető Sirály

« Válasz #33 Dátum: 2010. Március 03. - 19:24:44 »
Nem rosszból mondom,de elég idióta barátod van.

Én mint "fotós" az optikát vásárlom meg,nem a dobozt.Namármost,ha a technikát kipróbálom az üzletben és hibátlanul működik legalább pár napig használom,ha nincs hiba kidobom a dobozát,cucc be a fotós tatyóba és kész.Minek kell hazahozni a dobozt.Persze,hogy szemet szúr a vámosoknak.Vagy arra megy a játék,hogy itthon picivel drágábban lehet eladni dobozzal együtt?

Én úgyis csak saját részre venném,azt meg így csinálnám.Nem kell nekem a doboz,csak a gyári irha tok,az meg elvigyorog a táskában.Ha jól tudom kifelé menet nem írják össze tételesen mi van a táskában...Egy obival vagy vázzal több vagy kevesebb tök mindegy...Ha meg beszarik a cucc,akkor meg úgyis b@szhatod a papírjaidat is,Camera kft-ben (canon) úgysem fogadják el az USA garit,vagy visszaugrasz vele USA-ba?

saját magának vette,de mostmár tudja,hogy a dobozt nagyívben elkell dobni

Nem elérhető Lacus

« Válasz #34 Dátum: 2010. Március 03. - 19:30:04 »
Gondolom...

Nem elérhető Ratcustom

« Válasz #35 Dátum: 2010. Október 12. - 21:11:39 »
Lassan, de biztosan DSLR vásárlásra adom a fejem, de egy ideig még infókat gyűjtök. :)
Akinek van DSLR-e meg egy kis kedve, az leírná, hogy mivel fotózik? (a nem spotteres objektívek is jöhetnek)
Előre is köszönöm! :)
Canon 550D + MTO 11CA
airliners.net

Nem elérhető GRAFI

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 0
  • Play Like A Champion Today
    • Pencil Of Nature
« Válasz #36 Dátum: 2010. Október 13. - 18:04:06 »
Lassan, de biztosan DSLR vásárlásra adom a fejem, de egy ideig még infókat gyűjtök. :)
Akinek van DSLR-e meg egy kis kedve, az leírná, hogy mivel fotózik? (a nem spotteres objektívek is jöhetnek)
Előre is köszönöm! :)

Nem tudom mennyi szánsz a dologra, ha megmondod, segítek, hogy szerintem mit érdemes annyiért venni, hogy később ne bánd meg.

Nem elérhető 1fiu79

« Válasz #37 Dátum: 2010. Október 13. - 18:13:15 »
Úgy néz ki megválok a sony 75-300-as obimtól.Ha érdekel valakit küldök fotót.Ide írom először,hátha érdekel valakit,majd feldobom a többi fórumra.Nem tudom mennyit ér,de kb 100 exp van benne.Hibátlan állapot.
Pentax K-r+250/1200 dobson

Nem elérhető Ratcustom

« Válasz #38 Dátum: 2010. Október 13. - 20:05:14 »
Nem tudom mennyi szánsz a dologra, ha megmondod, segítek, hogy szerintem mit érdemes annyiért venni, hogy később ne bánd meg.

Köszönöm!
Amint lesz időm írok egy keveset arról - talán pénteken - hogy mire is lenne szükségem, meg hogy minderre mennyit tudok költeni. Bár vásárlás szerintem csak tavasz végén lesz, nem szeretném elkapkodni. És nagyon örülök, hogy segítesz. :)
Canon 550D + MTO 11CA
airliners.net

Nem elérhető Ratcustom

« Válasz #39 Dátum: 2010. Október 15. - 20:11:04 »
Na tehát akkor jöjjön a „DSLR-sztorim”

Váz
Alapból csak olyan gyártók termékei jöhetnek szóba amikhez van elegendő kiegészítő. Most elsőre még lehet elég lesz 1-2 objektív, max 1 vaku, de remélem a későbbiekben tudom bővíteni az „arzenált” és akkor majd nem szeretnék mindent lecserélni. Így csak a következőek jöhetnek szóba: Canon, Nikon, Pentax, Sony, esetleg Olympus. A vázra maximum 200ezret szánok, és csak új jöhet számításba. (Objektívnél még lehet hogy hajlandó vagyok használtat venni - bár ott se szívesen - de váznál biztosan nem. Ha egy használt objektív nem akar működni, akkor ott max azzal nem tudok fényképezni, de ha a váz romlik el akkor meg semelyik objektívvel, arról ne is beszéljünk, hogy mennyi lehet a szervizelés költsége.)
Így maradtak a következőek: Canon: 1000D, 450D, 500D, 550D; Nikon: D3000, D60, D5000, D3100, D90; Pentax: K-x, K-r; Sony: A290, A390, A450, A550; Olympus: E450, E520, E620
Élőképet is nagyon szeretnék. Tudom, minden DSLR-t használó ember azt mondja, hogy fölösleges. Én úgy érzem, hogy ha meg is tudom szokni a keresőt, akkor se egyik napról a másikra, meg sokszor jól jön az az élőkép. Tehát kiesett a Nikon D3000 és a D60.
Másik dolog a videó. Szintén tisztában vagyok vele, hogy dslr erre nem a legjobb választás, és azt is tudom, hogy 1-2 rövid jelenet erejéig azért elég jó minőség érhető el. Nem hinném, hogy sokat videóznék. De ugyanúgy mint a mostani Casio-mal csináltam pár poén-felvételt 1000fps-el, úgy szerintem egy dslr-el is megpróbálnék pár felvételt. Úgyhogy szeretném ha videózni is tudna, de ha már lehet, akkor legyen FullHD. Na így már csak a Canon 500D, 550D és a Nikon D3100 marad.
Árban az 500D és a D3100 ugyanúgy 160ezer, míg az 550D 190ezer. Viszont véleményem szerint a D3100 csak azért ennyi, mert új. Végülis a legbelépőbb Nikon (ugye a D3000 utódja). Arról nem is beszélve, hogy elég sok funkció hiányzik belőle ami egy dslr-ben illő lenne, hogy benne legyen. Úgyhogy szerintem alulmarad a két Canon-nal szemben.
Tehát maradt az 500D és az 550D. Nem tudom, hogy megéri-e az 550D azt a +30-40ezret. Amivel többet tud: 15,5MP helyett 18MP (ami valamikor hasznos, valamikor nem), 35 fénymérési zóna helyett 63, újabb képfeldolgozó rendszer, kiégett területeket mutatja a képen, videózás közben képes fényképezni, jobb minőségű LCD, sorozatképet 3,4fps helyett 3,7-el tudja, tud 50fps-es videót, az akksija kicsit jobb és állítólag jobban bírja a strapát, időjárást. Illetve újabb konstrukció, lehet nem sokat számít, de nem szeretem azt amikor megveszek valamit újonnan és már akkor se egy "modern" dolog. Úgyhogy a szívem az 550D felé húz.

Objektívek
Mivel a váz 99% valószínűséggel Canon lesz, és nem FullFrame, ezért ilyen gépekhez kezdtem el nézni az objektíveket. Először gondoltam gyorsan és olcsón megúszom, tévedtem. Sajnos elég sok "hülye" igényem van, ha már ennyit költök rá.
Na mindegy, először a dupla KIT-re gondoltam. Ez ugye egy 18-55 IS meg egy 55-250 IS, és +100ezret jelent. Hamar rájöttem, hogy így, kitobjektívekkel nem lesz az a minőség ami megérné a mostani gépem eladási árának 5-6-szorosát.
Úgyhogy következett az objektív-vadászat. Imádom a kis mélységélességű képeket. Ez egy EF 50 f/1.8 II-vel elég jól kivitelezhető, ráadásul nagyon szép minőséggel, Canonokhaz szerintem kötelező darab 30 ezerért, úgyhogy ezt megvenném hozzá, szintén 99%.
Gondoltam már csak a tele van hátra, csakhogy viszonylag sokat járok múzeumokba, vw-találkozókra és hasonló dolgokra, ahol a mostani gép 26mm-es induló gyújtótávja is sokszor túl sok, mert nincs elég hely. Na most ehhez képest az 50x1,6=80mm gyujtótáv végképp sok lenne. Úgyhogy kell nagylátószög is, de ha már erre is áldozok, akkor már ne csak egy szimpla 20-30mm körüli legyen, hanem ha akarom kicsit torzítson, ha akarom akkor egy normál képet készíthessek vele, szép rajzolattal, de azért ne halszem legyen. Tehát egy 10-20mm közötti zoom nagylátószöget szeretnék. Ezekből van Canon EF-S 10-22, de ez 190ezer, sokallom, de kiderült, hogy ilyen 100ezer alatt nincs is. Úgyhogy egy 150ezres határt szabtam. Így vagy Tamron 10-24-et, vagy Sigma 10-20-at, vagy Tokina 10-17-et veszek. Elkezdtem összehasonlítani őket, mindhárom objektív a gyártó "exkluzív" objektívei közé tartozik, úgyhogy nem rossz minőségűek. Mégis a Sigma 10-20 kimagaslóan jónak tűnik nekem ebben a kategóriában. Úgyhogy itt ő tűnik győztesnek.
Szerintem tudjátok, hogy a contrail mostanában nagy hobbim. :) Úgyhogy erre a célra is szeretnék valamit, mert megint azt mondom, hogy ha már ennyit költök rá, akkor ezt is tudja. Két választásom van, vagy veszek egy 200/1200-at vagy egy MTO-t. A 200/1200 nem tudom megérné-e nekem azt a 100ezret, főleg ha még hozzá TC-t, vagy Barlow-t veszek. Nagyon másra nem használható, max égitestek megfigyelésére, de ez engem annyira nem vonz. A másik az MTO, az orosz 1000mm-es objektív. Igaz, minőségben messze nem éri el egy 200/1200 szintjét, és árban is közel van hozzá, mégis úgy gondolom nekem jobban megérné. Ha éppen nem contrail-re használom, akkor el tudom vinni egy repülőnapra pl. vagy egy madárfotót is tudok vele készíteni. A hihetetlen nagy gyujtótáv miatt ugye hihetetlenül kicsi mélységélességgel, amit meg már említettem, hogy ez a mániám. :)
Maradt a teleobjektív kérdés. Ezt használnám valószínűleg legkevesebbszer, ezért első körben nem is tervezem megvenni, ráér majd később. Egyébként néha-néha reptérnél használnám (max évi 1-2 alkalom), illetve rally-n, driften, gyorsuláson, repülőnapon (max évi 2-3 alkalom). Ezért erre szeretném a legkevesebbet költeni, mégis egy olyan objektívet szeretnék, amivel az évi 1-2 spotterkedésből lenne pár kép ami megütné azt a színvonalat, hogy felkerülhessen akár a.net-re is. Ezt magamnak úgy határoztam meg, hogy max 100mm induló gyujtótáv és min 250mm max gyujtótáv, és max 50ezer. Így maradtak: Sigma 70-300, Tamron 70-300, Canon 90-300, Canon 75-300. (Itt hozzátenném, hogy bár a határ 50ezer, azért még nézegetem a Canon 55-250 IS-et 65ért és a 75-300 USM-et 75ért, mert bár többe kerülnek, lehet, hogy az a stabilizátor, vagy az gyors fókuszálás megér annyit pluszban). Az előbbi 4 objektívet úgy hasonlítottam össze a tesztek olvasásán kívül (elég érdekes módszer), hogy flickr-en, vimeo-n és a.net-et megnéztem, hogy melyikkel hány kép készült és ezek milyen minőségűek, ebből nekem a a Canon 75-300 tetszett meg leginkább.

Na azt hiszem "röviden" ennyi lenne. A kiválasztott vázak és objektívek csak egy viszonylag gyors döntés eredményei, élőben egyiket sem próbáltam még. Úgyhogy ha valaki tud jobbat ebben az árkategóriában ugyanerre a célra, akkor azt nagyon szívesen meghallgatom, könnyen lebeszélhető vagyok. Illetve bármilyen információt, vagy kiegészítést várok. :)

Előre is köszönöm a segítséget!
Canon 550D + MTO 11CA
airliners.net

Nem elérhető 1fiu79

« Válasz #40 Dátum: 2010. Október 15. - 20:17:10 »
Az élőkép igazából nem oszt nem szoroz.Nekem is alapfeltétel volt,hogy legyen.De csak arra használom,hogy vissza nézzem,hogy hogy sikerült a fénykép,meg a szüleim is tudjanak képet csinálni... :))

Nem elérhető Ratcustom

« Válasz #41 Dátum: 2010. Október 15. - 20:23:34 »
:D
Na igen, ez az amit mondtam. :) De könnyen elképzelhető, hogy az én szüleim is akarnak vele egyet-kettőt kattintani, úgyhogy akkor legyen élőkép. :D
Canon 550D + MTO 11CA
airliners.net

Nem elérhető 1fiu79

« Válasz #42 Dátum: 2010. Október 15. - 20:28:57 »
A sonyról lebeszélnélek.Bár nem tudom milyen tulajdonságai vannak az újabb gépeknek,de nekem az a300 repcsizni elég gyenge.ISO200-as képet szanaszéjjel kell szoftverelni,hogy élvezhető legyen.ISO100 ami jó,de ahhoz pontosan kell lövöldözni.Egyéb más fotózásra aminél van fény tökéletes.Vimi1973 szomszédomnak ha jól emlékszem Pentax gépe van-majd kijavít, ha nem-és ISO400 nála olyan volt,mint nálam az ISO100.

Nem elérhető Ati88

« Válasz #43 Dátum: 2010. Október 15. - 20:41:01 »
A nagy gyújtótávolság miatt tervezz be egy nagyon stabil állványt is, vagy esetleg gondolkodj el olyan vázon, amiben van stabilizátor. Egy picit segít, az MTO esetében is. (Az objektívbe épített stabilizátorokat hatékonyabbnak tartják, de ezt akkor minden objektívhez meg kell venni. A vázba épített stabilizátor viszont minden objektívvel működik, a régi M42-esekkel - lsd. MTO - is.)

Nem elérhető Lacus

« Válasz #44 Dátum: 2010. Október 15. - 20:53:47 »
Szerintem a váz jó választás,optikából,meg ajánlanák egy 17-85 IS optikát.ez olyan 90e körül van és nem rossz obi,Gábor is használ ilyet. 17/27-es széles látótól indul,egészen egy 85/128-as közép teléig,amivel szépen lehet akár portrézni is...