Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Új SBS projekt  (Megtekintve 20096 alkalommal)

Nem elérhető PapaZulu

Re: Új SBS projekt
« Válasz #15 Dátum: 2010. Február 14. - 09:36:51 »
Mondá Pató Pál úr.Hely rá érünk arra még.Türelem határtalan.

Próbálj már meg gondolkodni!!! Bár tudom 80-as IQ-val ez nem lehet könnyű!!!

Update: bocs mindenkitől, nálam eddig tartott a türelem... :-[

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #16 Dátum: 2010. Február 14. - 10:08:47 »
a türelmem majdhogy nem határtalan! Semmilyen számon kérés nem volt és nem is lesz! Nekem úgy tünt, nagyon bealudt ez az ügy!
PZ: ha jól emlékszem, amikor összedobtuk a radarra a pénzt, sokan ajánlották fel a segítségüket.... ha meg esetleg kérdeztünk az üggyel kapcsolatban hangos zúgolódás támadt, hogy miért nem vagyunk türelemmel?! pedig szimpla kérdés volt.

A kezdő témától alaposan elkanyarodtunk, ha tudom milyen irányba megy, akkor hallgatok az egészről.
Orion SkyQuest(200/1200) XT8 + (barlow) + Canon EOS 450D
MAVIR-MOPUG/TEGRI (Esetleg PARAK)

Nem elérhető Vimi1973

« Válasz #17 Dátum: 2010. Február 14. - 10:17:09 »
"ha meg esetleg kérdeztünk az üggyel kapcsolatban hangos zúgolódás támadt, hogy miért nem vagyunk türelemmel?"

És azóta is müxik LHBP... :)

Még egyszer :

Tőled, és még asszem 8 embertől szívesen várok kritikát, kérdéseket bármikor, de a "többiek"-től nem nagyon viselem el, még a "viccet" sem.

Ha megkeresel, akkor szívesen elmondom, hogy áll az ügy.

És továbbra is áll a dolog ha lesz LHBP3  :) akkor szívesen hozzájárulok PONT
200/1200 Dobson+Canon 350D

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #18 Dátum: 2010. Február 14. - 10:37:17 »
ha meg esetleg kérdeztünk az üggyel kapcsolatban

Mivel nem személyesen beszélünk a témáról, - hanem csak abból lehet kiindulni amit leírsz - nekem (és úgy tűnik nem csak nekem) számonkérésnek tűnt a dolog, és nem kérdésnek.
Természetesen mindenről lehet beszélni, de ha a konkrét ügyek érdekelnek az LHBP-vel kapcsolatban, fordulj Vimihez - ahogy javasolta.

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #19 Dátum: 2010. Február 14. - 10:38:18 »
Még viccelni se lehet.

Biztos nem értem a viccet... Főleg az előzmények után.

Nem elérhető Lacus

« Válasz #20 Dátum: 2010. Február 14. - 11:26:14 »
Nem azért,de ezzel az erővel mindenki vehet magának egy SBS-t és mindegyikhez lehet hozzájárulni X forinttal.A vége az lesz,hogy 50db SBS van ebben a picsányi országban és mindegyik hozzájárulásnak az a vége,hogy ott tartasz mintha kajakra megvetted volna a sajátodat.Az elsőt "összehoztuk",Imiék beüzemelték,üzemelik,fenntartják.Az hogy még várni kell arra,hogy nincs 100%-os lefedettség,na bumm!Aki tudott várni idáig,az tud még tovább is.Személy szerint 34 évet vártam arra,hogy láthassam az "összes" gépet az ország felett.Imiéknek köszönhetem,hogy ez összejött.Pár hónap és látni fogod a Makót kerülgető gépeket is.Nehéz kivárni?Ha meg látni fogod,akkor meg mi a picsának kell még egy radar?Tutira menjél,hogy azt látod-e amit látsz?Várd meg a tavaszt és ha Imiék megoldják a dolgot meglátjuk mi az eredmény.Ha még mindíg nem látszik DK Mo.,akkor lehet projektelni.

Nem elérhető im65

« Válasz #21 Dátum: 2010. Február 14. - 12:54:16 »
A flightradar24 megjelenésével (nekem újdonság, csak a héten fedeztem fel egy itteni link alapján) egész héten kavarog bennem a hogyan tovább kérdése. Az itt kialakult polémia csak tovább erősítette bennem a bizonytalanságot.

Következzen egy "hangos gondolkodás", nagyon kérek mindenkit, ennek tekintse:

Olyan másfél éve jelent meg a piopawlu, aminek kapcsán egy lelkes kis csoport összedobta egy radar árát, amely 2 átmeneti „otthon” után egy nagyon szerencsés helyre költözhetett. Bekapcsolódott német barátunk is Dunaföldvárról, így egy elég jó lefedettséget kapott az ország a keleti végek kivételével. Felvetődött azonnal egy saját oldal létrehozásának gondolata, amely azóta sem valósult meg (szerintem szerencsére, hogy miért mondom ezt, később kiderül).

Ez a másfél év, mint a számítástechnikában, internetben , radar ügyben is sok változást hozott:
-   radarvirtuel megjelenése,
-   flightradar24 megjelenése,
-   piopawlu fejlesztése,
-   a zártkörű PlanePlotter megjelenése (ennek is vannak magyar tagjai, van akit ismerek közülük, abban is biztos vagyok, hogy van közük a NET2-höz), ők az elmondások alapján háromszögeléssel a pozíció adatot nem sugárzó gépeket is meg tudják jeleníteni.

Újabb magyarországi rdarok léptek be:
-   LHBP1
-   NET2

Elsősorban a NET2 működése nagyban javította a DK-i lefedettséget, de még nem oldotta meg a K-it.

Miben látom én a jövőt:

Radar oldalról kellene még 3db-ot telepíteni, egyet a Dél-Alföldön (ez lehet akár Makón is  :) ), egyet Kelet-Magyarországon, egyet pedig valahol a Kis-Alföldön. E 3 radarnak kettős hatása lenne:
-   teljessé válna az ország lefedettsége,
-   olyan tartalék épülne be, ami 1 radar kiesése esetén nem okozna fehér foltot (gondoljatok arra, milyen hiánybetegségünk van, mikor áll az LHBP).

Felület oldalról nem hiszek a saját felületben. Miért:
-   amennyiben csak a saját adatokat jeleníti meg, akkor sokkal kevesebbet látunk, mint a társoldalakon,
-   amennyiben több adatot akarunk látni, „kuncsoroghatunk” adatokért mástól (vagy megosztják velünk vagy nem) vagy lophatjuk az adatokat,
-   látva a fejlődést egy színvonalas felület létrehozása nem kis feladat. Egy kezdetleges megoldást nem hiszem, hogy bárki szívesen nézne, amikor láthat olyat, ahol egy kattintásra megjelennek az adott gép adatai, útvonala, de még a fényképe is.

Tehát ezen a területen is az összefogásban látom a lehetőséget, csatlakozni egy már működő oldalhoz, annak a továbbfejlesztésében részt venni. Hogy melyikhez: nem tudom. Az általam  most ismerteknél mindegyiknél látok olyan megoldást, ami a másiknál nincs. Az információ morzsák a piopawlu fejlesztéséről jó irányt mutatnak, jó megoldás lehet.

Összefoglalva: amennyiben találunk megfelelő helyen üzemeltetőt, közösen be kellene ruháznunk további készülékekre és megint csak a biztonságra törekedve megosztani az adatokat akár több, jól üzemelő oldallal.

Mielőtt feltenné valaki a kérdést, hogy miért nem veszek készüléket, válaszolok: bármely pillanatban megtehetném, de nem teszem:
-   olyan helyen lakok Budapesten, ahonnan a kilátás 0,
-   ahol 3 hetente megfordulok, nagyon jó hely, de innen a folyamatos üzemelést nem tudom megoldani,
-   így számomra sokkal többet ér egy országos lefedettségbe beszállni és utána netről bárhonnan tökéletesen látni a forgalmat.

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #22 Dátum: 2010. Február 14. - 15:41:46 »
im65: köszönöm a szakszerű és korrekt hozzászólást!

Nem elérhető joey8507262

« Válasz #23 Dátum: 2010. Február 14. - 22:04:12 »

-   a zártkörű PlanePlotter megjelenése (ennek is vannak magyar tagjai, van akit ismerek közülük, abban is biztos vagyok, hogy van közük a NET2-höz), ők az elmondások alapján háromszögeléssel a pozíció adatot nem sugárzó gépeket is meg tudják jeleníteni.

Üdvözlet!

Nem kapcsolódik a szorosan a témához, de szeretnék én is hozzászólni(tisztázni egy-két dolgot).

-A NET2 valójában egy kb. 15-20 fős csapat, akik egy új szoftvert tesztelnek, amit Piotr(piopawlu) fejleszt(és van magyar érdekeltsége :)).Mivel ez egy különálló program(mind szerver és kliens oldalon) csak úgy tudta megoldani, hogy látszódjon piopawlu-n is a sok adat, hogy új radarként NET2 alá felvette az összesített adatot.(semmi köze a planeplotterhez)
-Ha lehetne szavazni én is arra szavaznék, hogy felesleges saját oldalt indítani.(lásd im65)
-A PlanePlotter egy remek program, én is használom, ha van időm.Tényleg van egy olyan funkciója, hogy képes pozíciót nem sugárzó gépeket megjeleníteni DE csak akkor, ha van elég készülék, ami veszi ua a gépnek a jeleit(legalább 3-4db kell a pontos adathoz).Ha lenne itthon elég készülék, még talán működne is, de ez a funkció fizetős csak úgy, mint maga a program.
Szerintem nem olyan rosszak az oldalak, flightradar24-en pedig már regisztráció nélkül is el lehet érni mindent, amit piopawlun, ami nem utolsó szempont.
A radarok számában nem értek egyet(persze jó dolog a redundancia, de sajnos költséges is).Inkább okosan kéne elhelyezni egy újat és talán lecserélni a régit.Gondolom az itteni készülék még a régi széria, azóta volt 2 generáció, ami nem csak méretben, hanem érzékenységben is különbözik(ha tévedek az itteni típust illetően, akkor elnézést).Valahogy meg lehetne próbálni eladni a régi készüléket és beszerezni egy használt -e/-er szériás darabot.Amúgy milyen antennát akartok a mostani helyett?
Ha mégis összedobtok pénzt egy új készülékre, akkor meg kell gondolni, hogy hova teszitek.Megfelelő elhelyezés esetén, akár 200-230nm messze is "ellát" egy ilyen kütyü.

Nem elérhető im65

« Válasz #24 Dátum: 2010. Február 14. - 22:17:33 »
Köszönöm a pontosítást a NET2-vel kapcsolatban.

Nem elérhető Vimi1973

« Válasz #25 Dátum: 2010. Február 15. - 09:43:36 »
Hello,

Az antenna ami felszerelesre var a kovetkezo tipus :

http://www.wimo.com/cgi-bin/verteiler.pl?url=sbs-1-virtual-radar_e.html

GP-1090

A keszulek nagyon jo helyen van ( Dobogo-ko ), a hatosugara Csehorszag es Szerbia deli resze kozott volt, azonban valoban vannak sotet foltok ( Kelet, Del-Kelet ), valoszinuleg learnyekolas miatt, remeljuk az uj antenna erzekenysege ezeket is kikuszoboli.

Valamiert egyebkent most del fel rosszabb a helyzet, majd ha fel lehet jutni megnezzuk miert is..

200/1200 Dobson+Canon 350D

Nem elérhető joey8507262

« Válasz #26 Dátum: 2010. Február 15. - 20:38:02 »
Hello,

Az antenna ami felszerelesre var a kovetkezo tipus :

http://www.wimo.com/cgi-bin/verteiler.pl?url=sbs-1-virtual-radar_e.html

GP-1090

A keszulek nagyon jo helyen van ( Dobogo-ko ), a hatosugara Csehorszag es Szerbia deli resze kozott volt, azonban valoban vannak sotet foltok ( Kelet, Del-Kelet ), valoszinuleg learnyekolas miatt, remeljuk az uj antenna erzekenysege ezeket is kikuszoboli.

Valamiert egyebkent most del fel rosszabb a helyzet, majd ha fel lehet jutni megnezzuk miert is..

Tudom, hogy a mostani készülék jó helyen van (jobb helyen nem is lehetne :)). Én arra céloztam ha esetleg vesztek még 1et vagy valaki más vesz, akkor jól gondolja meg, hogy hova teszi, bár még1 ilyen jó hely nem lesz szerintem.
Ha jól értem, akkor most a gyári antenna van rajta?
Olvastam külföldi fórumokon egy amerikai antennáról, néhányan istenítették http://www.dpdproductions.com/page_vhf_air.html#adsbout.Amikor nézegettem külső antennát megkérdeztem a céget, hogy tudnak-e hozzánk is postázni, azt írták a magyar postának van egy hülye méretkorlátja és nem tudnak emiatt, futárcéggel meg a szállítás és biztosítás több, mint 2szer annyi lett volna, mint maga az antenna.Árban akkor majdnem ua volt, mint a GP.Képzelem mennyit javított volna a mostani helyzeten.

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #27 Dátum: 2010. Március 01. - 18:56:39 »
az ilyen esetek elkerülése végett jó ha nem egy készülék van üzemben, remélem ebben egyetértetek velem!

Nem elérhető Sirály

« Válasz #28 Dátum: 2010. Március 01. - 20:37:01 »
agusztusra tervezek egyet beszerezni ,Szegedi felszereléssel
csak kellene egy ismerős aki a Matávtoronnyal kapcsolatban tudna segíteni
jólenne ode felrakni,mégiscsak 100 méter magas

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #29 Dátum: 2010. Március 01. - 22:44:00 »
agusztusra tervezek egyet beszerezni ,Szegedi felszereléssel
csak kellene egy ismerős aki a Matávtoronnyal kapcsolatban tudna segíteni
jólenne ode felrakni,mégiscsak 100 méter magas

esetleg Magyar Telekom, de szerintem ez esélytelen!