Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Új SBS projekt  (Megtekintve 20092 alkalommal)

Nem elérhető kobold75

Új SBS projekt
« Dátum: 2010. Február 12. - 18:55:46 »
Magyarország dél-keleti részének SBS-1Er virtuális radarral történő lefedése
250/1500 Dobson+Pentax K-S1   http://www.flickr.com/photos/45573502@N02/

Nem elérhető PapaZulu

Re: Új SBS projekt
« Válasz #1 Dátum: 2010. Február 12. - 18:58:47 »
Mármint új SBS készüléket szeretnél beszerezni?

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #2 Dátum: 2010. Február 12. - 19:00:21 »
Sziasztok

Egy felhívással fordulok hozzátok, hogy szeretnék venni egy SBS-1Er virtuális radar készüléket, amelynek az adatait a piopawlu-n szeretném veletek megosztani! A készülék jelenlegi áron kb 160.000 Ft (582 EUR)! Ehhez szeretnék még egy GP-1090 antennát 22.500 Ft (83 EUR) plusz egy 10 méteres ECOFLEX 10 kábel, készre szerelve 13.500 Ft (50 EUR)! Így a készülék tökéletes átfedésben lenne az LHPB és az LHBP2 készülék által lefedett területtel, kiegészül Magyarország keleti légterével (Előzetes számításaim szerint teljes Magyarország lefedése elérhető!), ezenkívül Szerbia északi valamint Románia nyugati részét is lefedi!
 Ez összesen mintegy 200.000 Ft, szállítási költséggel!
Nekem júniusig kb 130.000 Ft fog erre a célra összegyűlni! A fennmaradó részhez szeretném a hozzájárulásotokat kérni!
Egyenlőre informális jelleggel jelezzétek, hogy részt kívántok-e vállalni a

„Magyarország dél-keleti részének SBS-1Er virtuális radarral történő lefedése”

projektben!

Adatok a http://www.wimo.de/framesetp_e.html honlapról származnak!

Elhelyezés: Makó, A üzemeltetést vállalom!

A projekt megvalósulási ideje: 2010. augusztus-szeptember

sziszka1

U.I.: köszönöm Koboldnak a topic létrehozást
Orion SkyQuest(200/1200) XT8 + (barlow) + Canon EOS 450D
MAVIR-MOPUG/TEGRI (Esetleg PARAK)

Nem elérhető Vimi1973

« Válasz #3 Dátum: 2010. Február 13. - 10:21:45 »
Sziasztok,

Arra gondoltam, hogy semmiképpen nem akarom befolyásolni az ötletet, és ha úgy alakul szívesen áldozok is rá, mert minél több készülék van annál stabilabb az üzem, de az LHBP radarnál minden eszköz meg van már a komolyabb antenna felszereléséhez, ( ami reményeink szerint segít a most leárnyékolt országrész elérésére is ) csak a tavaszt kell megvárni az installációhoz.

Szóval ha nem üti időben egymást a két "projekt" akkor lehet, hogy érdemes lenni megvárni az eredményt, de hangsúlyozom, hogy ettől függetlenül, szívesen támogatnám az ügyet is..

200/1200 Dobson+Canon 350D

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #4 Dátum: 2010. Február 13. - 16:51:05 »
Sziasztok,

minden eszköz meg van már a komolyabb antenna felszereléséhez, ( ami reményeink szerint segít a most leárnyékolt országrész elérésére is ) csak a tavaszt kell megvárni az installációhoz.

a tavaszra és a jó időre már lassan 1 éve várnak az illetékesek!
A "saját" weboldal pedig még mindig sehol!

Egyébként köszönöm a támogatást!

Nem elérhető 1fiu79

« Válasz #5 Dátum: 2010. Február 13. - 17:19:49 »
Ha én szeretnék venni egy radart és csak a 70%-a van meg ft-ban,azért nem kérném a többieket,hogy dobják össze nekem.Ha megvan a pénzem megveszem ,és ha jónak látom megosztom a többiekkel.Ha a többiekkel való megosztásban  felmerülnek egyéb költségek ,akkor kérném,hogy dobják össze a fenntartási költégeket (weboldal,szerver...akármi)
Én nem álltam még be a fenntartási költségek befizető ablakába,de egyszer eljön az én időm is.Nem látom,hogy mikor,de Miskolc környékére tervezek majd egyet.Ha eljön az idő megkeresem az illetékeseket.Ha többen dobjuk össze a pénzt,akkor az "mindenkié",bárki igényt tarthat bármire a készülékkel kapcsolatban.

Nem vitának szánom,bocsánat előre is ha megbántok valakit,nyugodtan megkövezhettek...csak feltételes módban a saját véleményem írtam le.
Lehet én látok homályosan.
Pentax K-r+250/1200 dobson

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #6 Dátum: 2010. Február 13. - 17:35:22 »
nem azt kértem, hogy dobják össze nekem a maradék részt, de mivel az LHBP radar is "így született meg", ezért bátorkodtam ehhez az eszközhöz fordulni! természetesen ha senki sem áldoz rá, akkor a megvalósulási idő kicsit kitolodik, míg összejön a fennmardó rész!
természetesen ekkor is megosztásra kerül valahogyan! és amint elkészül a saját felület ..... de ez még a jövő és elhatározás kérdése!

Nem elérhető 1fiu79

« Válasz #7 Dátum: 2010. Február 13. - 17:47:26 »
"Egyébként köszönöm a támogatást"

Ez a mondat amolyan sértődést rejtett magában.

Ha már született egy LHBP az itteniek segítségével,akkor foglalkozzunk azzal.Tuningoljuk,ápoljuk.Ha jó tudom az antenna már egy jó ideje készen áll a felszerelésre,csak elég vacak feljutni oda.A szomszéd :) tud mesélni erről.

"a tavaszra és a jó időre már lassan 1 éve várnak az illetékesek!"

Ez a mondat pedig a türelmetlenség. :) Igazából örüljünk annak is,hogy ez megvan legalább.

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #8 Dátum: 2010. Február 13. - 18:50:52 »
"Egyébként köszönöm a támogatást"

Ez a mondat amolyan sértődést rejtett magában.

"a tavaszra és a jó időre már lassan 1 éve várnak az illetékesek!"

Ez a mondat pedig a türelmetlenség. :) Igazából örüljünk annak is,hogy ez megvan legalább.

1, Viminek köszöntem meg! lásd a hozzászólását!
2, örülök, hogy megvan! és az elmúlt időszakban türelmesen vártam, vártunk ( név nélkül is tudja, kire gondolok)! egyébként, ha jól tudom tavaly nyár eleje megvan az antenna, azóta ha nagyon akarták volna, kicserélhették volna nyugodtan... de úgy látom értelmetlen, bármit is mondani.....

Nem elérhető 1fiu79

« Válasz #9 Dátum: 2010. Február 13. - 19:10:07 »
Nem értelmetlen mondani bármit is. :)  Azért van,hogy megbeszéljük.Abból a két mondatból "ugrott" ki belőlem a kisördög :)
Ha meglesz a készülék biztos vagyok benne,hogy itt mindenki segíteni fog ahogy tőle telik.

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #10 Dátum: 2010. Február 13. - 19:40:12 »
Nem értelmetlen mondani bármit is. :)  Azért van,hogy megbeszéljük.Abból a két mondatból "ugrott" ki belőlem a kisördög :)
Ha meglesz a készülék biztos vagyok benne,hogy itt mindenki segíteni fog ahogy tőle telik.

egy-két ember már szóbeli támogatásáról biztosított!

Nem elérhető 1fiu79

« Válasz #11 Dátum: 2010. Február 13. - 19:43:08 »
Eligazítottak itt,hogy hogyan is indult a dolog.Akkor még nem voltam ide reggelve.Olvasgattam.Sorba állok én is :)
De K. Mo benne legyen :)

Nem elérhető Vimi1973

« Válasz #12 Dátum: 2010. Február 14. - 09:16:48 »
"a tavaszra és a jó időre már lassan 1 éve várnak az illetékesek!"   Türelem antennát terem  8)
"A "saját" weboldal pedig még mindig sehol!"  Lásd fent  8)
és az elmúlt időszakban türelmesen vártam, vártunk ( név nélkül is tudja, kire gondolok)! egyébként, ha jól tudom tavaly nyár eleje megvan az antenna, azóta ha nagyon akarták volna, kicserélhették volna nyugodtan.

Azért, azt szeretném hozzátenni, hogy mindenki a saját szabadidejét maga osztja be, és én sem kértem számon aki ígéretet tett, hogy elkészíti a web oldalt, vagy beszáll a költségekbe, etc, mert ez szerintem magánügy, és nem vezet sehova. Van egy mondás a hegymászok között, hogy nem az a legnagyobb öröm, amikor fenn állsz a csúcson, hanem maga a hegyre vezető út.

Valóban, még nem készült el az oldal, és az antenna sincs felszerelve, de nem sokan kerestek meg, hogy neki ez az ötlete, vagy így vagy úgy tudna segíteni, de nem is kell, mert én a saját tempómban szeretek menni, ahogy időm engedi. Aki azt ígérte, hogy megcsinálja az oldalt, nem tudott nekikezdeni, de én sem kérhettem számon rajta, mert így is sokat segít, hiszen nála fut az alkalmazás, náluk van kütyü, ha elakad ő indítja újra, sorolhatnám, ez mondanom se kell mekkora segítség...

A kritikát a részedről elfogadom, de a "vártunk" egy kicsit bántó, mert ahonnan jön a kritika, csak te részedről jogos, és úgy tudod is, hogy miért....

Szóval összefoglalva, a dolgok haladnak a maguk útján, de időt kérünk, kérek, és ha valakinek ez kevés, vagy lassú akkor biztos jobban tudja csinálni, én drukkolok neki, és bármikor szívesen segítek neki, ha időm engedi..

Térjünk vissza ezekre az ügyekre, mondjuk egy hónap múlva.. ;) Ha addig kitart a türelem. Köszönöm

Nem elérhető Vimi1973

« Válasz #13 Dátum: 2010. Február 14. - 09:34:11 »
Már ne haragudj, de rád is vonatkozik az a rész, hogy tőled kikérek magamnak bármilyen kritikai megjegyzést...

Ha a sorok között nem megy...

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #14 Dátum: 2010. Február 14. - 09:35:23 »
Én is akartam írni ide, de aztán nem tettem. Inkább - gondoltam - nem konfrontálódom ebben az ügyben (is), és nem reagálok a lent leírtakra. :-\
De irigylem Vimi a türelmedet, higgadtságod...

Szerintem is az a kulcs momentum, ill. s kulcs kérdés, hogy a türelmetlenkedők közül hányan mentek oda hozzád, hogy segítenek beszerezni az antenna felszereléséhez szükséges kiegészítő anyagokat. Hányan ajánlották fel, hogy felmennek a hegyre segíteni a szerelésben? Hányan ajánlották fel, hogy segítenek megoldani a saját felület problémáját?

Szóval lehet károgni, de előtte gondolkodni kellene...