Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: BRU Januar 26.  (Megtekintve 1362 alkalommal)

Nem elérhető Gabor

BRU Januar 26.
« Dátum: 2010. Január 26. - 15:50:10 »
A mai napra idojos barataink napos idot prognosztizaltak, hogy mi alapjan azt nem tudom, ezert ugy gondoltam, hogy kitelepulok a tavcsovel athaladozni. Reggel amikor felebredtem lattam, hogy ebbol ugyan fotozas nem lesz, kodos, felhos ido volt. A met oldalakon termeszetesen errol nem vettek tudomast es felhotlen napsutest mutattak aktualisra. Legalabb annyit megtehetnenek ezek az emberek, hogy az ablakon kineznek amikor az idojarasrol jelentenek!
Gyorsan valtoztattam a korabbi terven es ugy dontottem, hogy Brusszelbe megyek. Delelott sok az indulo heavy es ritka eszak-keleti szel fujt igy 07-es iranyrol vartam az indulokat es 02-esre az erkezoket. Leellenoriztem a teoriamat egy online-radaron es ugy tunt, hogy igazam lett. Ez a konfiguracio ugyan elo szokott fordulni, de 95%ban 25-os iranyon megy a mozgas. Erosen remenykedtem, hogy a kodos, paras ido vagy megjavul vagy esetleg Brusszelben mar jobb is a helyzet. Mire odaertem azonnal beigazolodott, hogy nem lett szerencsem. Egyszer-egyszer ugyan kikandikalt homalyosan a nap, de fenyt nem adott. Eloszor a 07R indulokhoz mentem. Ilyen fotot tudtam itt kesziteni:

Megneztem a nagyobb gepeket, volt egy par, de sajnos ennel jobb foto nem sikerult az idojaras miatt.
Gondoltam, ha mar ott vagyok felterkepezem a 02-es leszallokat is, hallottam, hogy van egy erdekes hely ahol meg nem voltam. Egy rovid seta utan konnyen meg is talaltam a helyet. A kuszobel egy volnalban egy dombrol lehet fotozni, ilyesmi lehet a cargodomb is, bar ott meg nem voltam. Jo idoben ez a hely is nagyon jo lehet, foleg koran reggel amikor a sok heavy erkezik. Sajnos ezt az iranyt tenyleg nagyon ritkan hasznaljak es a valoszinusege, hogy az idojaras is jo es meg ra is erek, raadasul reggel 6-ra ki tudok ide jonni kb a nullaval egyenlo. Illusztracionak ezt a ket kepet mutatnam meg:

Kulon erdekessege a tortenetnek, hogy -5 fok volt es eleg eros szel fujt. Jol fel szoktam oltozni es annyira fazos sem vagyok, de most annyira atfagytam, hogy meg orakkal kesobb otthon is faztam.
Na sebaj, ahogy az oroszok is mondjak: Better luck next time!

Nem elérhető PapaZulu

Re: BRU Januar 26.
« Válasz #1 Dátum: 2010. Január 26. - 18:02:45 »
Nekem tetszenek ezek a fotók, szerintem ezeknél nincs semmi baj a fényekkel. Mutathatod a többit is. ;)

Nem elérhető sziporka

Re: BRU Januar 26.
« Válasz #2 Dátum: 2010. Január 29. - 09:37:05 »
Gyorsan valtoztattam a korabbi terven es ugy dontottem, hogy Brusszelbe megyek.

Ez a kedvenc mondatom az egészben! ;D ;D ;D Én is szeretnék 1x gyorsan tervet változtatva inkább Brüsszelbe menni! ;D ;D ;D

Gábor, bár én laikus vagyok, de nekem tetszenek a fotók! :)