Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: ATC radarok megfigyelése az interneten (*)  (Megtekintve 350959 alkalommal)

Nem elérhető Night Gardener

ATC radarok megfigyelése az interneten (*)
« Dátum: 2008. Október 27. - 02:04:04 »
Ebben a topikban különböző weboldalak által szolgáltatott, légiforgalom irányítással kapcsolatos, élő képet adó virtuális radarokat fogunk megfigyelni.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 25. - 14:02:53 írta Night Gardener »

Nem elérhető Thomasz

Re:ATC radarok megfigyelése az interneten (*)
« Válasz #1 Dátum: 2008. December 21. - 12:36:17 »
Sziasztok!

Pa-zo kérésére ide vetem fel a problémámat:
http://radar.piopawlu.net/  erre az oldalra nem tudok regisztrálni, tud valaki segiteni, hogy miért nem?
Firefoxot használok, valós mail cimet adok meg. 
Előre is köszi a segitséget

Nem elérhető BJani

« Válasz #2 Dátum: 2008. December 21. - 12:37:21 »
Nagybetűt ne tegyél a felhasználónévbe.
Talán így megy.  ;)

Nem elérhető Thomasz

« Válasz #3 Dátum: 2008. December 21. - 12:47:35 »
Már ezzel is próbálkoztam,igy sem megy.A lap alján a szinekkel lehet valami gond, mert mindig azt irja ki hibának.

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #4 Dátum: 2008. December 21. - 12:54:05 »
Már ezzel is próbálkoztam,igy sem megy.A lap alján a szinekkel lehet valami gond, mert mindig azt irja ki hibának.

A "terms of service"-ben (http://radar.piopawlu.net/terms?reg=1) találsz kékkel és zöldel kihúzott szavakat. Azokat kell beírni regisztrációkor.

Nem elérhető BJani

« Válasz #5 Dátum: 2008. December 21. - 12:56:16 »
találsz kékkel és zöldel kihúzott szavakat.

Megelőztél.  :D
Csak annyi, hogy a szinek változnak, a lényeg, hogy a megfelelő színű szavakat a megfelelő színű rublikába írd be.

Nem elérhető Thomasz

« Válasz #6 Dátum: 2008. December 21. - 15:21:53 »
Megfelelő színű rublikába? Látok 2 fehér rublikát, előtte az egyik pl:  orange-narancsszínnel kiirva alatta red pirosan.

Az nem lehet, hogy a Firefox verziója nem megfelelő és más, egyéb színeket is látnom kellene?

Nem elérhető BJani

« Válasz #7 Dátum: 2008. December 21. - 15:24:31 »
Megfelelő színű rublikába? Látok 2 fehér rublikát, előtte az egyik pl:  orange-narancsszínnel kiirva alatta red pirosan.

A narancs rublikába írd a terms-ben naranccsal írt szót, a redbe pedig a pirossal írt szót.
Sztem jól látod, nekünk is így van.

Nem elérhető Thomasz

« Válasz #8 Dátum: 2008. December 21. - 15:37:57 »
Urak, köszönöm a segitségeteket, sikerült reigsztrálnom!

Nem elérhető Thomasz

« Válasz #9 Dátum: 2008. December 28. - 10:14:44 »
Sziasztok!

Csak nekem nem működik a radar, vagy másnak is így van?Tudom, pofátlan vagyok:)

Nem elérhető 1fiu79

« Válasz #10 Dátum: 2008. December 28. - 10:17:39 »
Sziasztok!

Valószínű a felhasználó nevem már nem új előttetek,nagyon be sem kell mutatkoznom.Ha igen,akkor jelezzétek. :)
Pár napja működik a radar,azóta egyre-jobban kezdek "belebuzulni" az égbe.
Szeretném megtudni,hogy a teszt kihelyezés miatt nem működik,vagy van valami más oka,vagy esetleg "korlátozott"?
Csütörtök-péntek jó volt,tegnap már akadozott,ma meg kb 5 percig volt ok,és nincs tovább.

http://radar-2.piopawlu.net/
Pentax K-r+250/1200 dobson

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #11 Dátum: 2008. December 28. - 10:28:01 »
Egyenlőre a tesztüzem miatt még elő fognak fordulni ilyen szünetek. (már amennyire én is tudom  ;))
Nincs még a végleges helyén a kütyü, a kiszolgló PC is fagyogat néha. De a srácok dolgoznak a probléma elhárításán.
Remélhetőleg a végleges helyén egy új antennával majd a vett terület is sokkal nagyobb lesz, mint most.
Egyenlőre teljesen nyilvános, tehát ha te nem látod, akkor mi sem.  ;)

Nem elérhető 1fiu79

« Válasz #12 Dátum: 2008. December 28. - 10:33:58 »
Azért én kicsit többre is kíváncsi vagyok. :))   Ha nem titkos,akkor milyen módon van össze pakolva? Kihelyezése milyen helyre történhet?
Gondolom nem egy panel tetejére van egy 100x100-as lemezre ragasztva mágnestalpas antennával... :)))
És mik a tervek előre? Előfizetés?
Több funkciója is van,esetleg amit mi látunk az csak "demo"? -ez lehet hülyeség.
Pentax K-r+250/1200 dobson

Nem elérhető Thomasz

« Válasz #13 Dátum: 2008. December 28. - 10:43:14 »
Nekem pedig egy olyan jellegű kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy valami segítséget tudok vagy ha beszélhetek a többiek nevében is, akkor tudunk-e valami segítséget ez ügyben nyújtani?

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #14 Dátum: 2008. December 28. - 11:25:31 »
Egyenlőre valóban egy mágnestalpas antenna veszi a jeleket, ami egy ablakban pihen...  ;) Ezért reméljük, hogy sokat javulhat még a vétel. Hogy hova kerül, arról egyenlőre még nem írnék.  :)
Szeretnénk egy független platformot, de egyenlőre még nem tudjuk, milyen felületen fog működni a jövőben. Egy ideig még biztos, hogy a lengyel oldalon lesz elérhető.
Szerintem ezek a legfontosabb funkciók (nem elég?  ;)). Logfájlokat tud készíteni, talán azok is megoszthatók lesznek valamilyen formában.