Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Fórum működése, fórumszoftver (*)  (Megtekintve 24775 alkalommal)

Nem elérhető Night Gardener

Fórum működése, fórumszoftver (*)
« Dátum: 2008. Május 19. - 13:56:32 »
Fórumunkkal kapcsolatos kérdések és válaszok.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 25. - 14:06:15 írta Night Gardener »

Nem elérhető naive

Re:Fórum működése, fórumszoftver (*)
« Válasz #1 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 10:55:00 »
Hello.
Bátorkodtam kicsit machinálni az oldalon és feed-eket csináltam a legfrissebb képekből (mert nem volt az oldalon ilyen opció)
itt elérhető az oldal rss-je:  http://feed43.com/contrailspotting.xml
ha probléma adódik, illetve nem tetszik valakinek, szóljon és megoldom/megszüntetem

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #2 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 11:59:48 »
Szerintem nem zavar senkit...  ;)

(Egyébként van ilyen opció, itt eléred.  ;))

Nem elérhető Gabor

« Válasz #3 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 16:54:40 »
Az oldalon igaz, hogy van olyan funkcio, hogy legfrissebb fotok, de ez nem RSS feed. Koszi a linket, RSS feedek tengereben elem az eletem es ez mar nagyon hianyzott!

Nem elérhető naive

« Válasz #4 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 17:51:43 »
valaki használ, ilyet valaki nem. én is feed tengerben élek:) sajnos nem tudtam minden információt beletenni a feed-be, de a lényeget szerintem sikerült:)
egyébként volt egy idő (1-2 hónap), hogy egyáltalán nem tudtam megnyitni az oldalt, viszont e-mailen kaptam a fórum hozzászólásokat. nem értettem mi a probléma

Nem elérhető Martin94

« Válasz #5 Dátum: 2009. Február 15. - 13:02:49 »
Nem lehetne csinálni erre az oldalra chat-et?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 25. - 14:06:05 írta Night Gardener »
BALAP - NARKA, LONLA-KOPRY

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #6 Dátum: 2010. Január 17. - 18:57:26 »
A pénteki "események" hatására kiraktam az aktuális METAR-t a főoldalra. A címre kattintva megjelenik a kifejtett verzió. Így, ha egy csomó holdingoló gépet láttok a radaron, érdemes lesz először ezt megnézni. ;)
Az oldalt bővíteni fogjuk (ehhez várom majd wöcsök fórumtársunk segítségét  ;)) különböző magyarázatokkal, hogy könnyebb legyen az adatok értelmezése.

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #7 Dátum: 2010. Május 16. - 12:31:27 »
A "fantasztikus" időjárásnak köszönhetően van egy kis időm foglalkozni a fórummal... Telepítettem egy új modot, amely segítségével az eddigieknél sokkal egyszerűbben lehet fotókat a hozzászóláshoz fűzni. Nagy előnye, hogy nem a saját szerverünkön tárolja a képeket. Ezzel egy időben megszüntettem a régi feltöltési módot, mert a csatolmány könyvtár kezdett kezelhetetlenül nagy lenni.
Az új modról: a szmájlik alatt találjátok, az "Add image to post" menüpont alatt. Ide kattintva egy új ablak jön elő, ahol kiválasztható, hogy a saját gépedről akarsz-e képet feltölteni, vagy a valahova már feltöltött képet akarod linkelni. Inkább az első esetben használható jól az alkalmazás. A feltöltés a postimage.org szerverre történik, opcióként megadható, hogy a képek átméretezve kerüljenek-e tárolásra. Lehetőség van több kép egyidejű feltöltésére is. A hozzászólásban egy bélyegkép jelenik meg, erre kattintva érhető el az eredeti méret.
Ha regisztráltok, akkor van lehetőség saját albumok létrehozására is. Értelemszerűen ekkor ezekbe kerülnek a feltöltött fotóitok. Ja, és száz számra lehet elérni új szmájlikat is, amik szintén használhatók a hozzászólásokban.

Nem elérhető Lacus

« Válasz #8 Dátum: 2010. Május 16. - 17:58:33 »

Nem elérhető Gabor

« Válasz #9 Dátum: 2010. Május 16. - 18:08:05 »
Szuper, koszi!
Nekem a felnott tartalom lesz a kedvencem

« Válasz #10 Dátum: 2010. Május 17. - 01:33:38 »
Köszönjük, nagyon jó lett.

Nem elérhető BP

« Válasz #11 Dátum: 2010. Május 20. - 15:22:08 »
Nagyon jó lett

« Válasz #12 Dátum: 2010. Május 23. - 14:36:39 »
Nekem is tetszik az új kép csatolás, egyedül az nem kóser benne, hogy például amikor elmentjük 1fiú79 képeit (de a többiek esetében is), akkor az általa adott kép cím már a semmibe vész, egy értelmetlen betűhalmazt ajánl fel mentésre.

Nem elérhető 1fiu79

« Válasz #13 Dátum: 2010. Május 23. - 14:53:19 »
Nekem valamiért jobban tettszik.Nagyobb képet is be tudok nyomni.
Pentax K-r+250/1200 dobson

Nem elérhető GRAFI

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 0
  • Play Like A Champion Today
    • Pencil Of Nature
« Válasz #14 Dátum: 2010. Június 12. - 21:38:22 »
Srácok. Nem tudom kihez forduljak a kérdéssel, itt minden elfér, remélem választ is kapok. Szeretnék felhasználónevet váltani. Hogyan kivitelezhető ez? A legtöbb helyen ugyanazzal a névvel vagyok jelen, amikor ide regisztráltam, hirtelen felindulásból a jelenlegi névvel regisztráltam. Megoldható egy névcsere?