Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Rádió scanner-ek, antennák (*)  (Megtekintve 78457 alkalommal)

Nem elérhető chucky80

Re:Rádió scanner-ek, antennák (*)
« Válasz #60 Dátum: 2009. Február 05. - 20:52:06 »
Nem tudom mennyire lehet érdekes a scanner kiválasztásánál..... a tower hallhatósága érdekében..... kb 100km-re vagyok Ferihegytől a Mátra felé..... és kb 5km-re a szlovák határtól. Tehát full Északon.

A tower szempontjából tökmindegy, milyen szkennert veszel. A lényeg az antennán és a magasságon múlik. De ekkora távolságból aligha lesz esélyed befogni a tornyot.

Nem elérhető Raszputyin

« Válasz #61 Dátum: 2009. Február 06. - 10:32:17 »
Köszi az információkat. Rendeltem egy Yaesu VR-120D-t. Holnapra le is szállítják futárral.
Az 500-as - állítólag - jelenleg elérhetetlen egész Európában. Japánból kéne rendelni mert az Európai elosztó raktárbázist decemberben megszüntették. Rendelés esetére még hozzávetőleges átfutási időpontot sem tudtak mondani.
Ha esetleg valakit érdekel az Anico Kft-nél jelenleg:
- Yaesu VR- 120D ára bruttó 48eFt (készleten)
- Yaesu VR-500 bruttó 81eFt (csak rendelésre)
- Yaesu VR-5000 bruttó 183eFt (csak rendelésre)
- + szállítási költség ha nem személyesen veszed át.

Nem elérhető Night Gardener

« Válasz #62 Dátum: 2009. Február 06. - 13:22:08 »
Köszi. A 8.33-at viszont nem tudja a Yaesu-d, nem? Az Icom IC-R5-ösben az is van már. Icom-ot a DND kft-nél 42-ért lehetett még kapni a válság előtt és közvetlenül utána is még.

Nem elérhető Peti

« Válasz #63 Dátum: 2009. Február 06. - 15:15:29 »
Huhh, jelenleg 47 ezer az IC-R5...  ???

Nem elérhető Gabor

« Válasz #64 Dátum: 2009. Február 06. - 16:11:50 »
En is nezegetem ezeket a radiokat mar egy ideje. Az mennyire zavaro, hogy nincs rajtuk szamgomb? Ha tudod a frekit akkor hogyan lehet gyorsan beirni?
Ezen az IC-R5-on ez a funkcio tetszik nagyon:
Computer Programmable
With the optional software and cable, IC-R5 programming and cloning are a breeze. Hook your IC-R5 up to a PC and you’re ready to customize channel names, scan lists, and more.

Ilyet tud a tobbi ilyen kategoria is?

A 8.33 szerintem nagyon fontos! Bar ha csaka torony vagy APP frekik erdekesek akkor mindegy. FL195 alatt meg nincs 8.33

Nem elérhető mastinox

« Válasz #65 Dátum: 2009. Február 06. - 19:38:52 »
En is nezegetem ezeket a radiokat mar egy ideje. Az mennyire zavaro, hogy nincs rajtuk szamgomb? Ha tudod a frekit akkor hogyan lehet gyorsan beirni?
Computer Programmable
With the optional software and cable, IC-R5 programming and cloning are a breeze. Hook your IC-R5 up to a PC and you’re ready to customize channel names, scan lists, and more.

A 8.33 szerintem nagyon fontos! Bar ha csaka torony vagy APP frekik erdekesek akkor mindegy. FL195 alatt meg nincs 8.33

Sziasztok!
A 8,33lépésköz csak adásnál nagyon fontos! Ha csak veszed az adást, egyszerűen a legközelebbi frekire tekered, és hallod tökéletesen. Ha viszont nem 8,33 as raszterral adsz, bezavarhatsz felfele és lefele is a frekin.
Mondok egy példát: a PMR rádiók 6,25ös rasztert használnak. Sok amatőr készülék nem tudja ezt, de ettől függetlenül simán hallja az adást. A baj akkor van, ha ezekkel a rádiókkal adnak. Na ekkor jó kis zavart csinálnak több PMR frekin, amit a PMResek kellőképpen utálnak is.

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #66 Dátum: 2009. Február 06. - 19:56:31 »
Computer Programmable

Ezeknek a rádió scannereknek van memóriájuk, elmented  a freki(ke)t, és használod, másodpercenként jó pár freikt képes léptettni.

Pl: Albrecht AE 30 H 25 freki/sec (azt hiszem).
Orion SkyQuest(200/1200) XT8 + (barlow) + Canon EOS 450D
MAVIR-MOPUG/TEGRI (Esetleg PARAK)

Nem elérhető Gabor

« Válasz #67 Dátum: 2009. Február 06. - 19:57:31 »
Ez OK, hogy elmentem, de elsore hogyan irom, be, hogy 132,855?

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #68 Dátum: 2009. Február 06. - 20:19:00 »

Ahol nincs számbillentyű, ott a következő módon történik ált.:

van egy "cur" gomb, ezzel váltod a digiteket, és van egy "fel", ill. egy "le" gomb, amivel az adott digiten tudod növelni, ill. csökkenteni az értékeket.

UPDT: na jó, nem általában...  ;) De az FR100-nál így van.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 06. - 20:34:26 írta PapaZulu »

Nem elérhető mastinox

« Válasz #69 Dátum: 2009. Február 06. - 20:31:43 »
beírni nagyon egyszerű, leírni kicsit bonyolult.
A yaesun a 0,1Mhz és az 1300Mhz közti rész kb 10 részre van felosztva. A részek között pár gombnyomásal tudsz váltani. Ha a kívánt freki közelébe értél, akkor van egy tekerőgomb a rádió tetején. Ha tekered akkor a Khz-eket viszi föl vagy le, ha a funkció gombot nyomva tartod és úgy tekered, akkor a Mhz-eket. Ráadásul programozhatod, hogy mekkorát lépjen egy kattanással. Szóval ez így leírva bonyolult, de a valóságban pofonegyszerü.
Mivel van vagy ezerakárhány memóriahely, csak egyszer kell a dolgokat beállítani, többet nemigen kell a frekikhez nyúlni. A programozókábel ebben ad segítséget, amivel PC ről tudod áttölteni a memóriát. A gyári kábel általában horror árú.
Egyébként senkit nem akarok rábeszélni a yaesura mert nem vagyok rádióboltos, csak nekem nagyon bevált a cucc. ű
Ha van még kérdés írjatok, ha tudok segítek.

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #70 Dátum: 2009. Február 06. - 20:45:56 »
[/quote

Végig futtatod és keeresel, adásokat, ahol megáll azt mented, vagy célirányosan bizonyos frekiket is kereshetsz, biztos van rajta léptető funkció.
Orion SkyQuest(200/1200) XT8 + (barlow) + Canon EOS 450D
MAVIR-MOPUG/TEGRI (Esetleg PARAK)

Nem elérhető BJani

« Válasz #71 Dátum: 2009. Február 06. - 23:20:10 »
Én az FR-100-al sose scannelek, csak hallgatok egy frekit.
Van kb 20 a memóriába elmentve, annyi elég is.

Nem elérhető Gabor

« Válasz #72 Dátum: 2009. Február 07. - 22:53:47 »
Koszi a valaszokat. Scannelni en sem szeretnek, a frekiket tudom vagy kinezem elore. A csavargatos beallitas tetszik a gombos leptetos mar kevesbe. Bar lehet, hogy ez nem tema hiszen a memoriaba el lehet tenni mindent es csak oda kell leptetni.
A 8.33-as savkoz temara annyit mondanek, hogy nekem sokszor van, hogy pilotak panaszkodnak, hogy szarul hallnak illetve athallas van egy masik adorol. Ilyenkor mindig a pontos freki beallitasa a megoldas. Ezek szerint ez scanner szinten nem okoz gondot.

Nem elérhető Gabor

« Válasz #73 Dátum: 2009. Február 07. - 22:58:50 »
Köszi. A 8.33-at viszont nem tudja a Yaesu-d, nem? Az Icom IC-R5-ösben az is van már. Icom-ot a DND kft-nél 42-ért lehetett még kapni a válság előtt és közvetlenül utána is még.

Ugy tunik tudja az is a 8.33-at:
Frequenzsuchschritte: 5/6,25/9/10/12,5/20/25/30/50/100 kHz
Ez a VR-120D, 139euroert talaltam az ebay-en.

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #74 Dátum: 2009. Február 07. - 23:23:01 »
Nocsak... A szabadidődben is hallani akarod a kollégákat?  ;)