Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Rádió scanner-ek, antennák (*)  (Megtekintve 78451 alkalommal)

Nem elérhető BJani

Re:Rádió scanner-ek, antennák (*)
« Válasz #45 Dátum: 2008. November 29. - 18:25:27 »
Hozzázeszem, én csak a 60 centis beszúrt drótot próbáltam, a PZ féle sokágú forrasztottat nem. De valahogy abban sem bízom, hogy sokat javítana... :(

Nem elérhető garygarand

« Válasz #46 Dátum: 2008. November 30. - 09:26:10 »
Nekem is szól mind a két oldala.
Rajta vagyok a padlás antennán.Volt is nekem ilyenem de már nemtudom,hogy hol van.
Kicsit dombos erre a környék,és ilyesmivel volt összehozva a rádiós deckem.
Hát elég sokat javított azon is.Tehát bizakodó vagyok ;)
Van aki 220-ról üzemeli az fr-100-ast?
Ugyan olyan a vétel?
Köszi a tanácsokat ;D

Nem elérhető chucky80

« Válasz #47 Dátum: 2008. November 30. - 10:33:17 »
Ugyanolyan adapterről is. Nálam odabenn azzal megy. Kintre meg vettem ceruzaaksit. 2700 miliamperessel kb. 30 órát kibír.

Amúgy 5 évig laktam Gödöllőn a SZIE kollégiumban. Szuperül látszódtak a ferihegyi fel és leszállók. Gyönyörű volt nézni, ahogy meredeken egyszercsak kiemelkedik a domb mögül a gép és szépen irányba fordul. Akkor még távcsövem sem volt. Bárcsak visszamehetnék oda legalább egy hétre távcsővel, szkennerrel... :-[

Nem elérhető garygarand

« Válasz #48 Dátum: 2008. November 30. - 11:15:35 »
akkor o.k.
Nekem is 2700 van 4DB meg 4Db 2000-es
Amúgy tényleg jó hely ;)

Nem elérhető garygarand

« Válasz #49 Dátum: 2008. November 30. - 11:16:27 »
Pláne a "8"-as

Nem elérhető Night Gardener

« Válasz #50 Dátum: 2008. November 30. - 11:17:19 »
Nekem sincs probléma az adapterről történő üzemeltetéssel.

Nem elérhető garygarand

« Válasz #51 Dátum: 2008. November 30. - 11:18:34 »
Köszi

Nem elérhető garygarand

« Válasz #52 Dátum: 2008. December 14. - 19:56:18 »
Sziasztok.

Fentebb olvastam a 8,33 lépésközről.Az én végig kerestetem vele,de semmi említésre méltót nem találtam.Lehet,hogy rosszkor vagy rosszul csináltam valamit?
Van valami konkrét frekvecia?
Ha igen akkor hol,és mi az?
Köszönöm.

Gary.

Nem elérhető chucky80

« Válasz #53 Dátum: 2008. December 15. - 12:57:05 »
Sziasztok.

Fentebb olvastam a 8,33 lépésközről.Az én végig kerestetem vele,de semmi említésre méltót nem találtam.Lehet,hogy rosszkor vagy rosszul csináltam valamit?
Van valami konkrét frekvecia?
Ha igen akkor hol,és mi az?
Köszönöm.

Gary.

Mit szeretnél találni?
Azok a frekik vannak, amiket korábban leírtunk. Mást nem is nagyon találnál.

Nem elérhető Ízirájder

« Válasz #54 Dátum: 2009. Január 01. - 19:30:35 »
Én Szegeden lakok és én is csak a gépeket hallom!

hello. A Szeged Infot hallod? 122,8. Én csak "speciális antennával" (csupasz koax kábel :) és csak tiszta időben, 10. emelet erkélyről.  ::)

Nem elérhető Ízirájder

« Válasz #55 Dátum: 2009. Január 01. - 19:36:12 »
Amúgy nekem is idegesítően csipogó uniden 30-asom van. De ahogy öregszik, ez a legkevesebb. Felsorolnám, nálam milyen alaphülyeségek jöttek elő eddig 1,5 év alatt  :-*
1. Érintkezési hiba. Egy adott gomb lenyomására teljesen más a reakció. Ez akkor idegesítő, ha észrevétlenül L/0 lesz egy csatorna
2. Nincs hang. Szkennel, adást talál, viszont nincs hangja. A csipogás persze megmarad :)
3. Nem szkennel. Van hang, adott frekin szól is, de ha szkennelésre állítom, akkor egyetlen adásnál sem áll meg.

Egyelőre ennyi a nyűgöm,  az utóbbi kettő random módon fordul elő, az első hiba pedig állandó.

Nem elérhető BJani

« Válasz #56 Dátum: 2009. Január 01. - 21:53:10 »
Végre egy dolog, ami jobban van megcsinálva az FR-100-ban.
Csipogni ugyan csipog, de bő 5 év alatt más hibája még nem volt.  ;D

Nem elérhető Night Gardener

« Válasz #57 Dátum: 2009. Január 02. - 01:06:47 »
A Maycom AR-108-asnak meg még csipogós baja sincs. Csak a beállítása nehézkes kézikönyv nélkül és ez nem tudja a kereskedelmi adókat fogni. Jók ezek a kis scanner-ek, csak drágák.

Nem elérhető Raszputyin

« Válasz #58 Dátum: 2009. Február 05. - 19:42:03 »
Sziasztok.
Én is scanner vásárláshoz kérek szakmai tanácsot Tőletek. Fórumból kiderül vannak itt tapasztalt régi motorosok ezen a területen, én viszont nagyon zöldfülű kezdő vagyok. Légyszi javasoljatok olyan scannert ami a légiforgalmon kívül más "érdekes" frekiket is tud. Az ár mehetne 100-ig, de ha lehet, inkább itthoni beszerzésben gondolkodom. Nem lenne hátrány ha nem kéne elmenni érte a Temze partjára. Nem tudom mennyire lehet érdekes a scanner kiválasztásánál..... a tower hallhatósága érdekében..... kb 100km-re vagyok Ferihegytől a Mátra felé..... és kb 5km-re a szlovák határtól. Tehát full Északon.
Köszi az önzetlen segítséget.... előre is.

Nem elérhető mastinox

« Válasz #59 Dátum: 2009. Február 05. - 20:36:31 »
Sziasztok.
Én is scanner vásárláshoz kérek szakmai tanácsot Tőletek. Fórumból kiderül vannak itt tapasztalt régi motorosok ezen a területen, én viszont nagyon zöldfülű kezdő vagyok. Légyszi javasoljatok olyan scannert ami a légiforgalmon kívül más "érdekes" frekiket is tud. Az ár mehetne 100-ig, de ha lehet, inkább itthoni beszerzésben gondolkodom. Nem lenne hátrány ha nem kéne elmenni érte a Temze partjára. Nem tudom mennyire lehet érdekes a scanner kiválasztásánál..... a tower hallhatósága érdekében..... kb 100km-re vagyok Ferihegytől a Mátra felé..... és kb 5km-re a szlovák határtól. Tehát full Északon.
Köszi az önzetlen segítséget.... előre is.

Helo!

Ha az ár nem olyan fontos, és minőségi darabot szeretnél, mindenképpen a yaesu vr-120D-t ajánlom. Nagyon jó kis cucc, rengeteg szolgáltatással, amit sok olcsóbb scanner nem tud. Az ára kb 35-40e HUF. Mindent tudsz vele fogni 0,1Mh től egészen 1300 Mh-ig, kivéve az USB módú adásokat( pl kamionosok cb-n).
Ha szeretnéd az USB cb sávokat is hallgatni, akkor van a vevőnek egy nagytastvére, de az drágább is. (VR-500)
Az én 120asom egy hétig elmegy NiMh cerka akksiról úgy, hogy mindennap hallgatom pár órát, hétvégén pedig egész nap megy a scannelés. Én csak ajánlani tudom. Itthon beszerezhető az Anico Kftnél, én is ott vettem,gari stb.
A repülőket te is hallani fogod, az irányítókat nem biztos, ez attól függ hol laksz, és éppen milyen a terjedés. Nekem gyakran előfordul, hogy a gyári antennával veszprémben hallom LHBS-en repülőket, és a nyugat közti rádiózást.