Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Rádió scanner-ek, antennák (*)  (Megtekintve 49110 alkalommal)

Nem elérhető garygarand

Re:Rádió scanner-ek, antennák (*)
« Válasz #30 Dátum: 2008. November 27. - 20:34:03 »
köszönöm

Nem elérhető garygarand

« Válasz #31 Dátum: 2008. November 27. - 20:42:07 »
Köszönöm

Nem elérhető Night Gardener

« Válasz #32 Dátum: 2008. November 27. - 20:49:19 »
Ezeken még érdemes fülelni:
118,1 Tower
129,7 APP

Héló, ne offoljunk, kérem. ;)

Nem elérhető garygarand

« Válasz #33 Dátum: 2008. November 27. - 20:53:01 »
O.K

« Válasz #34 Dátum: 2008. November 27. - 21:23:38 »
Meg ne sértődj, nem neked írtam! Chucky-t cukkolom, hogy a Torony és az Approach nálunk off mert mi áthaladósok vagyunk. Persze azért van róluk is szó bőven, ez csak amolyan "szakmai féltékenység". Na nem mintha bármi közöm is volna a szakmához. :)

Nem elérhető garygarand

« Válasz #35 Dátum: 2008. November 28. - 07:18:32 »
Dehogy sértődöm :).
Nem szokásom (abból már kinőttem) ;)

Nem elérhető garygarand

« Válasz #36 Dátum: 2008. November 29. - 10:33:57 »
Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne,hogy:az fr-100-as scanner antennáját le lehet-e cserélni nagyobb teljesítményűre?
Ha igen mennyire érdemes.
Talán van ilyen tapasztalat.

Köszi.
Gary.

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #37 Dátum: 2008. November 29. - 11:25:24 »
Használunk egy saját készítésű antennát, amit max. egy ezresből ki lehet hozni. Én acars-ozáshoz használom, de a hallgatózásban is érezhető a teljesítmény emelkedés. Igaz, hogy egyes frekiken eléggé összeszedi a zajt, de ez kiküszöbölhető, ha a zajzárat magasabb értékre emeled.
Mondjuk ezzel nem lehet az utcán sétálni  ;D, de otthon, fix helyen elmegy... (Főleg acars-ozásnál, ahol egyébként is kell egy számítógép a dekódoláshoz.)

Nem elérhető garygarand

« Válasz #38 Dátum: 2008. November 29. - 12:05:13 »
Köszi a tippet.
Kipróbálom.
Üdv.

Nem elérhető chucky80

« Válasz #39 Dátum: 2008. November 29. - 13:45:26 »
Fontos, hogy távol légy - legalábbis az antenna  -  a zavaró elektromos cuccoktól. Pl. PC, TV, stb.
Én odabenn padlás antennát használok, olyat ami PZ rajzán van. És kb 10 m RG58-as koax kábellel van levezetve a szobába.
Kinn a szabadban pedig egy 60 centis drót van felszerevle a gumiantenna helyére.
Mindkét megoldás nagyságrendekkel jobb vételt eredményez, mint a gumiantenna.

« Válasz #40 Dátum: 2008. November 29. - 14:35:16 »
Nagyon fontos, hogy amilyen az antenna, olyan a vétel. Rengeteget számít. Antenna nélkül a scanner olyan, mint vőlegény szerszám nélkül. Tessék hozzá szerezni rádióamatőröktől ilyen-olyan antennákat s kipróbálni mindet, sok féle helyen. Nem tudom, hogy BNC-s-e a foglalat. De asszem nem. Van átalakító is hozzá amivel BNC-s végő antennát tudsz csatlakoztatni a scanner-hez. BJaninak is ilyen FR-100-asa van, talán majd jön egy-két tanáccsal. Ő még repülés közben is hallgatja a frekiket.

Nem elérhető chucky80

« Válasz #41 Dátum: 2008. November 29. - 16:08:00 »
800 HUF a BNC-SMA átalakító. Ezt tedd rá a szkennerre, arra pedig vegyél sima BNC csatit, amit már kedvedre barkácsolhatsz, forrasztgathatsz.

« Válasz #42 Dátum: 2008. November 29. - 16:49:32 »
...kedvedre barkácsolhatsz, forrasztgathatsz.

Tudom, nem nekem szól. De én szakembert hívok. :P Megoldottam mindig. A vezetéket üzemeltem be én, azaz az antennák fent voltak, nekem vezetéket kellett szereznem hozzá, előtte kiszámolni, mennyi legyen. Tetőn csatlakoztattam a BNC-t, levezettem a tetőről az ablakon át, be a szobába, a csatikat heftölni nem is kellett mert minden készen volt. Átalakítókat is lehet venni. Nekem van olyan is, ami "álsztereo"-vá teszi a WIN-108-asból kivezetett hangot. Scanner-ből sokszor a fülhallgatónak vagy a hangfalnak egyik felében szól csak a hang. Gondolom FR-100-ason is. Jani, garygarand? Nektek? Chucky, neked nem FR-100-asod van?

Nem elérhető chucky80

« Válasz #43 Dátum: 2008. November 29. - 18:13:52 »
De az van. De FR100-on mind a két oldal szól. :)

Nem elérhető BJani

« Válasz #44 Dátum: 2008. November 29. - 18:24:03 »
Én azok közé tartozom, akik az FR-100-hoz kapcsolt külső antennában csalódtak...
Nekem nem javított semmit, ill. a zajt legalább ugyanúgy felerősítette.
Lehet azért van, mert nem vagyok vidéki, és itt nagy az elektromágneses zaj. ::)

Szóval én a gumiantennával használom, viszont Brno-ig azért így is elhallok.  :D