Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Rádió scanner-ek, antennák (*)  (Megtekintve 49496 alkalommal)

Nem elérhető Night Gardener

Rádió scanner-ek, antennák (*)
« Dátum: 2008. Május 19. - 12:56:12 »
Ki, milyen scanner-t és antennát használ? Tippek, ötletek a jelenleg kapható scannerek és antennák vásárlására. URH rádió scanner-ekkel történt tapasztalatok. Telepített és hordozható rádió scanner-ekhez kapható különböző antenna típusok összehasonlítása.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 25. - 14:03:26 írta Night Gardener »

Nem elérhető sziszka1

Re:Rádió scanner-ek, antennák (*)
« Válasz #1 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:29:36 »
Sziasztok,

szeretnék egy rádió scannert venni, új vagyok ebben a témában. Segítsetek a kiválasztásban, ki milyet használ, megbízhatóság,stb.

Üdv Sziszka1
Orion SkyQuest(200/1200) XT8 + (barlow) + Canon EOS 450D
MAVIR-MOPUG/TEGRI (Esetleg PARAK)

« Válasz #2 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 00:03:11 »
Maycom AR-108-ast ajánlani tudom. Kicsi, zsebben elfér, nem pittyeg mint a Kriszé és nem "félkatonai szervezet" színű mint a Janié. Egyszóval sokkal jobb és szebb. :)
RadioShack-eket eBay-ről össze tudsz szedni könnyen, egyedül a vám ami bezavar de azt az 5-6 ezer Ft-ot ki kell bírni, mivel MO-on ha kapnál is RadioShack-et akármelyik üzletben, biztos lehetsz benne, hogy USA-ból pktsg-el, vámmal együtt is majdnem feleannyiból megúszod.

Nem elérhető BJani

« Válasz #3 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 01:44:41 »
Én sztem valami Unident javasolnék. Mondjuk az UBC-30XLT-t.

« Válasz #4 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 03:12:07 »
Boááhh. Kriszé. Csipog össze-vissza minden gombnyomáskor vagy hangerőállításkor és csak műtéti úton lehet megszüntetni ezt a csipogást, ráadásul az antennája úgy néz ki, mint valami 60-as évekbeli vibrátor.

A RadioShack-eknél és a Uniden-eknél az amcsi eBay-n figyelj arra, hogy képes legyen a 108-136 MHz vételére, azaz a repsávra. A legtöbbjük tudja venni ezt a sávot is. Van egy-egy komoly scanner-e az ICOM-nak és a Yaesu-nak is. A DND weboldalán is nézz szét. Ők vannak az Elnök u. 1. alatt. Náluk mindig kapható legalább egy ICOM vagy Yaesu és egy másik fajta scanner is.

Nem elérhető PapaZulu

« Válasz #5 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 08:19:59 »
Hát én azt ígértem sziszka1-nek, hogy segíteni fogtok neki...  ;D
Erre olvassátok végig ezeket a hozzászólásokat, olyan szemmel, mint aki kezdő a témában... ;)
Azt hiszem sok hasznos infót nem fog tudni leszűrni belőle...  ;D ;D ;D

"Csipog össze-vissza" "műtéti úton lehet megszüntetni" "60-as évekbeli vibrátor" "félkatonai szervezet" ...
Lehet, hogy elmegy a kedve az egésztől...  ;)

« Válasz #6 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 10:02:36 »
Gúgli, DND Elnök u 1, s már meg is van 459-80-50 s ha nincs nekik most akkor is szóljon nekünk s kitalálunk valami eBay-s vagy londoni utas megoldást. Londonban akármelyik aviation hobi boltban kapható, valami fapadossal meg olcsón ki lehet egy napra jutni. Ez a lényeg, hogy a 108-136 MHz-ig benne legyen a vételi tartományban.

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #7 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 13:53:17 »
a félkatonai szervezet, csipogás, sebészi úton történő eltávolítás azért sejtet valamit, a rádiózásban vagyok teljesen kezdő a kifejezések egy részét ismerem.:)
Lehetséges, hogy a szombati repülőnapig betudok valamilyen készüléket szerezni?
Köszönöm a segítséget.

« Válasz #8 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 22:18:21 »
Igen, az Elnök u. 1-et mindenképpen hívd fel. Ha ICOM-juk van, akkor az olyan 30-40 ezer Ft. Ha van nekik egy olcsóbb rípus, akkor az minimum 20 ezer Ft. Konrad Electronics-nek is néha volt Maycom FR-100-asuk, amivel még a kereskedelmi rádióadók is foghatók. Ez az Oktogon mellett volt azt hiszem.

108-136 MHz-ig fogja, az a fontos nekünk, hiszen ez a légisáv.

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #9 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 14:23:44 »
Maycom fr100- csak használtan van jelenleg magyarországon, szinte mindenhol kerestem.
Végül a DND-től rendeltem meg egy Albrecht AE-30H-t (Tök jó fej volt a telefonban az eladó, nem utolsó sorban nagyon ért  a  témához:)
Na szóval Kecskeméten már hallgathatom a rádiózást:)
Amúgy Makón lakom, ahol naponta kb 100-150 gépet bizos átadnakatvesznek a repirányítók.

« Válasz #10 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 15:07:51 »
Mennyiért adják most az AE 30-ast? Egyik ismerősöm is keresett most scanner-t. Van nekik még, nem tudod? Ha visszajelez az ismerős, hogy tényleg kell neki, akkor majd lehet, onnan fogjuk mi is megrendeli. Nem kell eBay-zni.

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #11 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 15:13:30 »
szia, ezekszerint jó készüléket választottam?
Igen van még nekik 20.000 Ft körüli összeget mondott, + futárszolg díja.
Itt a levél,amit nekem küldtek:
"Az említett rádió egy Albrecht gyátrmány. Tipus: AE 30 H
Ez egy scanner, tehát csak vételre szolgál. Adni nem lehet vele.
Az ára Br. 20.000.- Ft.
A futárköltség: 1500.- Ft körül alakulhat.
A rádióból van raktáron, és e-mailban pontos névvel, címmel,
mobilszámmal (a futár miatt) megrendelhető!
Egyéb modellek nagyságrendekkel drágábak"

« Válasz #12 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 15:19:53 »
Ugyanaz mint a Uniden Bearcat 30XLT, tehát a csipogós vibrátor antennájú, csak más márkanév és típusjelzés alatt. De jobban néz ki mert asszem nincs benne az az idétlen (ízléstelen) világos kék csík a kijelző alatt. Mindettől ne ijedj meg, nagyon jó kis scanner, ez csak az én bugyutaságom, hogy fikázom a scanner-eket.

Nem elérhető sziszka1

« Válasz #13 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 15:46:06 »

Mindenkinek köszönöm a sok segítséget, Ha felnövök meghálálom!

Nem elérhető kukacmolnar

« Válasz #14 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 12:21:08 »
Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata Yaesu VR-120-as scannerrel kapcsolatban mert én tegnap vettem egyet de nemsokmindent sikerült még befognom.Jólenne egy kis segítség!