Elindult a Flickr fotó megosztó oldalon a contrailspotting.com csoport. Ide várjuk a jól sikerült áthaladós fotóitokat.

Szerző Téma: Budapest-Incheon reloaded  (Megtekintve 1275 alkalommal)

Nem elérhető chucky80

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 7
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Böngésző:
  • Chrome 35.0.1916.47 Chrome 35.0.1916.47
    • www.chucky80.extra.hu
Budapest-Incheon reloaded
« Dátum: 2014. április 22. - 20:51:56 »
Sziasztok,

Ritkán írok a  fórumra idő hiányában sajnos. Értem ezalatt, hogy nem jutott idő a hobbira az elmúlt 2-3 évben.
Ezúttal egy utazás ide vonatkozó élményeit szeretném megosztani veletek.
3 év után ismét lehetőségem adódott Koreába utazni. Az útvonal Budapest-Prága-Incheon, majd vissza Incheon-Párizs-Budapest.
A Liszt Ferencen a tranzit váróba lepve azonnal lerohantak a C*ty bankosok, utána meg a másik banda. Gondolom ismerős többeteknek a  "megkerdezhetemhovautazikmostkotelezettsegeknelkulkaphathitelkartyat" megszólítás:S
Na, jó! Másfél óra várakozás, leskelődés után megérkezett a Czech Airlines turbólégcsavaros "kisbusza". Persze megint a propeller mellett kaptam helyet, hátha egyszer elszabadulva összekaszabol.:)

Az út rövidsége miatt műzlit és itókát szolgalak fel, s alig több mint 1 óra alatt maris a Vaclav Havel airporton találtam magam!
Szép, kultúrált reptér a prágai, most voltam ott először. Már a folyosoó sétálva kiszúrtam életem következő 10 órájának otthont adó A330-ast, mely a cseh flotta egyetlen ilyen madara. Még egy Ural Airt is közzé teszek, eddig nem volt szerencsém hozzá.

Elsők között jutottam fel és foglaltam el a helyem. Ablak melle kerültem, bár túl sok jelentősége nem volt. Felszállás után egyből snack és ital fogadott. Majd fél óra múlva érkezett is a vacsora, tekintve, hogy 17 óra felé közeledett az óra mutatója. Meleg étel volt, valami kalács vajjal, illetve süti. utána még két kör ital, aztán az opcionális shoppingolás. Azt hiszem mi egyszeri utazok nem vagyunk a flight shopping célközönsége.:)
Kötelező alvás következett, mint az oviban! Nekem kiment az álom a szememből, mert memóriakártya csere közben elejtettem az egyiket valahová az ülés alá, s a mellettem ülő nem volt túl kooperatív a keresésben.
"Ébredés után" villásreggeli, aztán a napfelkelte már Korea partjai fölött ért. Sajnos nagyon ködös volt az idő, így elég homályos képek sikeredtek az ott álló különlegességekről!

Visszafelé szerencsére volt időm kattintgatni a reptéren. Fotóalanyokat keresve hamar megpillantottam a Korean air egyik A380-asát, melyről a gate információ csekkolása után kiderült, hogy az én gépem lesz!:)

Sajnos ezen a terminálon csak a Korean Air flottája tartózkodott, így itt kuriózummal nem szolgálhatok. Viszont felszálláskor egy Cathay várakozott mögöttünk!

Ezen a gépen is jó volt a kiszolgálás, s bizony a koreai sztyuvik még mindig nagyon csinosak!

Párizsban volt az átszállás, s bizony a landolás elég keményre sikeredett!

Töredelmesen bevallom, hogy fogalmam sincs, hogy Airbus, vagy Boeing jött Párizsból, mert elég fáradt voltam. S kedvem tovább lankasztotta a férfi kiszolgálószemélyzet.:)
De végül is minden szép volt, jó volt, de még tarthatott volna tovább is!:)

Nem elérhető 1fiu79

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 366
  • Böngésző:
  • Firefox 28.0 Firefox 28.0
Re:Budapest-Incheon reloaded
« Válasz #1 Dátum: 2014. április 23. - 12:16:30 »
Kiru!
A magasból jó lett volna pár kép ;)
Pentax K-r+250/1200 dobson

Nem elérhető b21

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 24
  • Böngésző:
« Válasz #2 Dátum: 2014. április 23. - 16:09:18 »
Jöhet a többi kép!  ;)

Nem elérhető Zoltán

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 377
  • Böngésző:
« Válasz #3 Dátum: 2014. április 23. - 16:15:27 »
Érdekes élmény lehet benne ücsörögni egy ilyen hatalmas szerkezetbe...közelről láttam már pár nagy katonai vasat de sajnos repülni nem repültem még se polgárival se katonaival sem...
Egy 777 vagy egy A380-at is szivesen megnéznék pár méterről milyen nagy lehet...
Köszi a kis beszámolót!
Sky Watcher 254/1200+Soligor 1.7 telkonverter+Canon EOS 550D
http://www.flickr.com/photos/apagyizoltan/

BALAP-NARKA, MEGIK-PATAK, PITOK-NARKA, PARAK-ROMKA, ALAMU-NARKA, KEKED-NARKA

Nem elérhető rmiki

• Total likes: 168
  • Böngésző:
  • Chrome 34.0.1847.116 Chrome 34.0.1847.116
« Válasz #4 Dátum: 2014. április 23. - 20:41:56 »
Mennyire volt tele a cseh 330-as?
Sky Watcher 200/1200 Dobson+Nikon D7100

http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=54262

Nem elérhető chucky80

• ATC-s felhasználó
  • Total likes: 7
  • Böngésző:
    • www.chucky80.extra.hu
« Válasz #5 Dátum: 2014. április 25. - 07:36:51 »
Mennyire volt tele a cseh 330-as?

1-2 üres ülés maradt csak. Persze 95%-ban koreaiak utaztak rajta.

Majd még teszek fel néhány, magasban készült képet.:)